אלי ישי: "גנבו לנו את הבחירות, נתמודד בעיריות"

לאחר מספר ימי שקט כתב חבר הכנסת לשעבר אלי ישי מכתב לפעיליו בו התייחס להמשך דרכו ולסוגיית התשלום: "אנחנו כאן כדי להישאר" ■ "נקים מערך של פניות הציבור" ■ "התוצאה השאירה אותנו עם חוב גדול מאוד, אשר מקשה עלינו לעת עתה לשלם מיידית את המשכורות. אנו ממשיכים לפעול בכל הכוח לכסות את הגרעון"

אלי ישי. צילום: עירא אברמוב, ויקיפדיה
אלי ישי. צילום: עירא אברמוב, ויקיפדיה

לאחר מספר ימים במהלכם נשמר השקט מצד חבר הכנסת לשעבר אלי ישי, פנה הערב ישי במכתב לראשי המטות ולפעילי השטח שם מתייחס לסוגיית התשלום וכן להמשך דרכו. במכתב אף האשים ישי כי בוצעו מעשי תרמית חמורים שמחמתם לא עברה 'יחד' את אחוז החסימה.

"עברנו מערכת בחירות סוערת ואינטנסיבית", פתח ישי במכתבו. "במהלכה חרשנו את הארץ לאורכה ולרוחבה. בכל מקום ראיתי אתכם מוסרים את נפשכם למען הצלחת התנועה. ריגשתם אותי וחיממתם את ליבי עם הלהט, האמונה בצדקת הדרך, המוטיבציה הגבוהה והנכונות לספוג ולהכיל מתוך מטרה לקדש שם שמים ולהרבות אחדות ואהבה".

"הרגשתי שאינני לבדי במערכה הקשה", הוסיף ישי. "אלא אתם לצידי, בכל רגע בכל שעה, אלפי הפעילים והמתנדבים. אכן, אני מכיר את התחושה, לאחר עבודה כה מאומצת וקשה, לילות ללא שינה, הקמת מטות וניהולם, עבודה סביב השעון בפעולות שכנוע, בתליית שלטים, בהמרצת בוחרים אל הקלפיות, ואז לגלות שגנבו לנו את הבחירות".

בהמשך דבריו הבטיח ישי כי חלום פתיחת המפלגה עוד יתגשם. "האמנו יחד בדרך, ברעיון, במפלגה שתשנה את המציאות, בחלום. ואני מבטיח לכם שבס"ד הוא עוד יתגשם. אבל למרות כל זאת עלינו לדעת יקיריי, ניצחנו".

"ניצחנו כי 125,000 איש סברו שיש דרך אחרת ועוד אלפים ורבבות שרצו אבל מנעו בעדם. ניצחנו באחדות היסטורית בין המגזר החרדי לציבור הדתי-לאומי. ניצחנו בכך שפרצנו את הגדרות ואיחדנו תחת מפלגה דתית אחת קהלים רחבים ספרדים ואשכנזים, דתיים וחילונים. ניצחנו, כי אנחנו כאן כדי להישאר".

בהתייחסו לדברים שאמר במסיבת העיתונאים כי יקים תנועה חוץ פרלמנטרית אמר ישי כי "אעמוד בהתחייבותי בע"ה. כבר מהיום אפעל מחוץ לכנסת למען השכבות החלשות, למען צעירי הצאן, נקים מערך של פניות הציבור כך שנגיע לבחירות לעיריות חזקים ומאוחדים יותר".

בשלב זה התייחס ישי לסוגיית התשלום לפעילים שלאחר ש'יחד' לא עברה את אחוז החסימה, אין באפשרותם לשלם את החובות שהצטברו. "ההשתתפות שלנו בבחירות הייתה מתוך הערכה בדוקה ומפוכחת ש'יחד' תיכנס לכנסת", כתב ישי. "בשם הערכה זו לקחנו על עצמנו הלוואות כולל ערבויות אישיות בכדי לאפשר למערכת כולה לפעול. ההנחה הייתה שנכסה את ההוצאות מתקציבים אשר יגיעו למפלגה לאחר הבחירות. לצערנו ב-48 שעות האחרונות לבחירות אירעה תפנית שאפילו גדולי המומחים לא צפו, כולל מעשי תרמית חמורים שפגעו בנו קשות".

"התוצאה השאירה אותנו עם חוב גדול מאוד", סיפר ישי. "אשר מקשה עלינו לעת עתה לשלם מיידית את המשכורות. אנו ממשיכים לפעול בכל הכוח לכסות את הגרעון על מנת שנוכל לעמוד בהתחייבות כלפיכם. אנו מתנצלים על העיכוב ועושים כל אשר לאל ידינו לעמוד בהתחייבות. כמובן שנעדכן אתכם בהתפתחויות".

8 תגובות
  1. כל הכבוד אלי מצדיעים לך על יושרך אתה מנהיג אמיתי לא סתם אמר עליך מרן בכל ביתי נאמן הוא

  2. מה אם לא תלין איסור תורה ?

  3. אלי שאלה לי אליך
    מה זאת אומרת ניצחנו אבל לא נבחרת, וחוץ מזה אייך תשלם לפעילים מה מה מתקציבים משלמים לפעילים

  4. מישהו אחר במקום אלי ישי היה בורח אחרי מה שעשו לו, אבל הוא ממשיך באמונה חזקה. אשריו ואשרי חלקו!!!

  5. אלי ישי לא יעזור לאף אחד כלום מר"ן אמר עלך וכול ביתי נאמן הוא

  6. תחזור לחלק תה. או תמשיך להפיץ קלטות ערוכות שהקלטתה בחשאי את מרן. אתה לא יודע להפסיד בכבוד. עלוב נפש שכמותך

  7. מלך מלכי המלכים וואקלי

  8. אלי אני תומך בך תישאר חזק בחירות הבאות אתה שר האוצר

השארת תגובה