זיכוך וטיהורים רעלים // חום הקיץ

האדמור מסתרי חיים בלג בעומר (6)
האדמור מסתרי חיים בלג בעומר (6)

חודשי הקיץ מאופיינים בחום מהול ברוח ימית טעונה ביוד, שהינו סוג של מלחים הרוכבים על גבי הרוח, נכנסים לראותנו, זנים את תאינו בשמחה ואהבה גדולה. פעולה זו נוצרת מפגיעת קרני השמש במי הים אשר גוררת אחריה פירוק מולקולות המים H2O לחמצן ומימן, כאשר החמצן נפרד מהמימן הוא נטען באין סוף עושר של מינרלים וכך מתחיל מסע חדש לעבר יעדים לא ידועים. חז"ל כתבו ששתי טיפות עולות למעלה, טיפה אחת יורדת למטה בחורף, בצורת גשמי ברכה.

עם כל השפע הקיצי הזה נוצרת אוירה טעונה ושמה שלושת השבועות, שבהן האויר הים והיבשה נתונים ברובם לצד האחר חסר היו"ד באחורי הרי"ש ליצור את המילה אחד.

נכון לומר שכל מה שקורה מחוץ לגוף קורה גם כן בתוך הגוף ולכן אותו פירוק של מולקולות המים H2O הטעון באנרגיה רבה קורה לגופנו הבנוי כידוע מ 70% מים, ולכן אנו מתפרקים לשני חלקים עיקריים אשר יחזרו ויתאחדו ממש כפי שהמים מתאדים, לאחר מכן מתקררים ונוצרים עננים אשר נפגשים במטענים מנוגדים ומורידים או יותר נכון פורקים מים מזוקקים.

מים אלו נוגעים באדמה, נטענים שוב במינרלים ומזינים את הדומם (קריסטלים) הצומח והחי. בגופנו קורה תהליך דומה ובו בעקבות החום אנו מזיעים ומאבדים נוזלים ומלחים חיוניים לחיים, עם כל זאת גם רעלים עוזבים את גופנו ולכן זיעה בעונה הנכונה הינו דבר נכון מאד וטוב לגוף.

אחרי שזכינו לניקיון הטבעי הנ"ל, אנו צריכים כעת להרוות את גופנו שוב בנוזלים טהורים, תהליך ההשקיה מחדש חייב להיות מבוקר וזאת על מנת להשיג את התועלת הטבעית המרבית מתהליך זה.

מי שגר באזור אקלים חם כמו בארץ ישראל ובה כתשעה חודשי קיץ ורק שלושה חודשי חורף ומסתתר מהחום הטבעי על ידי קור מלאכותי, מונע מגופו טיהור רעלים טבעי שקשה להשיג בצורה מלאכותית, וזאת משום שהחום זכרו תמיד מגיע עם אויר לח ומתחדש, מה שאין כן בסאונה או כל אמצעי מלאכותי דומה שמשאיר בחדר את הרעלים באויר והאדם נושם אותם חזרה אל גופו וחלילה וחס זן את עצמו ברעלים שלו ושל מי שהיה שם. אותה תופעה קורית גם כן במקומות שבהם בני האדם נושמים אויר מלאכותי, כלומר שעבר טיפול על ידי מכונה ולא בצורה טבעית.

נכון שכיום אחרי שרבים חלו בסביבה ממוזגת נוסף תקן חדש שחייבים להזרים אויר צח במערכות המיזוג, אך עובדה זו אינה פוטרת את בעיית היווצרות מושבות החיידקים בתריסים, בפתחי האוורור ועוד. על כן העצה הטובה ביותר בעת חודשי הקיץ היא לשהות בחום ולהזיע בצורה טבעית או על ידי טיולים בטבע או ביצוע מאמצים אירוביים הגורמים להזעת יתר, והחשוב מכל לא לשכוח לשתות מים טהורים קרים, ככתוב במשלי "מים קרים על נפש עייפה", שהם מעוררים את האדם מתרדמת החורף. גם סגנון האוכל חייב להשתנות, עלינו לאכול פרות וירקות העונה הרווים במים.

למרות המטען החשמלי שנוצר באוויר עקב פירוק המים למימן וחמצן המעלה את המתח, ישנה בשורה משמחת – המאכלים הכבדים שאכלנו בחורף שנהפכו לסוכרים והסוכרים שלא מומשו נהפכו לשומנים שלילים ומיותרים, כעת זה הזמן לצרוך מחדש את השומנים האלו ולהפכם לסוכרים שצורכים השרירים. אחת הדעות השגויות שנשתרשה בעולם המערבי הייתה שבמאמץ גופני רקמת השומן הופכת לרקמת שריר, ב"ה לאחרונה יצאו מספר מחקרים בנידון שעקבו אחר תהליך המאמץ הגופני והבנו את התהליך הביוכימי שקורה בגופנו.

היות ואנו חווים את שלשת השבועות והאר"י הקדוש אומר בשער הכוונות שאלו שבועות שבהן ניתן רשות למשחית להשחית ואינו מבחין בין צדיק לרשע וטוב שהאדם "יוריד פרופיל" בשבועות אלו עד יעבור זעם, זהו האיזון הנפלא שיש בכל עת ובכל שעה בעולם המופלא שברא הקב"ה לכבודנו.

מה הקשר בין הדברים? בשבועות אלו האדם עובר זיכוך וטיהורים רעלים על ידי אידוי, תהליך זה טוען את האויר בחשמל חזק בתוספת אורות בהולכה עצבית מוגברת המובילה להתנהגות עצבנית, ומכאן לחשיבה מואצת, דיבור חריף ומעשים לא תמיד מרוסנים, על כן כל התהליכים הללו שאינם מאוזנים שייכים יותר לצד האחר ולכן מחברים אותנו לתדר שלו, מכאן שישנה אליה וקוץ בה.

כעת שעת הניסיון וגם כן שעת הניצחון שלנו. פעם שאל אותי פוסק הדור למה אני לא מחזיר לקמים עלי להזיק לי ואלו שבאים להזיק לו אני מתלבש גבורות להגן עליו? עניתי לו שהניצחון שלי את עצמי.

זה הזמן ומתן שכרו בידו לבוא לחודש תשרי נקי וזך.

השארת תגובה