הרבי מזהיר מחודשי הקיץ: פולטי רעלים

האדמור מסתרי חיים
האדמור מסתרי חיים

ראשון לחודשי הקיץ הינו חודש תמוז ועמו עליית חום ברוב אזורי הארץ, עליית החום המקיפה לגוף מטרתה טיהור גופנו והפעלת מערכת הזעה שלושה חודשים אקלימיים, וזאת על מנת לאפשר לחום החיצוני לפעול את פעולותיו החיוניות לגופנו.

הפירות והירקות המבשילים בעונה זו של השנה הינם למרבה פלא רבים, למרות שבשלב זה של השנה אין גשמים. שינויי הטמפרטורה שבין שיא החום ביום שיכולים להגיע ל40 מעלות ויורדים בלילה במקומות מסוימים ל10 מעלות ובפסגות הרי המדבר אף לאפס מעלות, שינויים קיצוניים אלו גורמים לשתי תופעות שאנו מברכים עליהן בחודשים אלו והן מוריד הטל ומשיב הרוח.

שתי תופעות אלו מתקיימות אף בגופנו, והן זיעה כנגד טל ונשימה בקצב מואץ. ראשית נעסוק בטל, הטל הינו מים טהורים המשקים ומרבים את פרות וירקות עונה זו, והם נוצרים לקראת בוקר על גבי שטח הפנים של הצמחים, העפר וכדומה, מים אלו נוצרים בעקבות שינויי הטמפרטורה שבין הלילה הקר והיום החם. במשך כל היום הגוף הצמח והאדמה ספגו חום רב, חום זה נאגר בגופנו בצומח ובעפר, ובלילה עם רדת החום הגוף הצומח והעפר מתחילים לפלוט אף הם את אותו החום, הדוגמה לכך הינה חום הנפלט בלילה ממשטחי בטון.

עם בוא עלות השחר שטח הפנים של החי הצומח והדומם פוגשים משב רוח קריר שגורם לרטיבות וטיפות טל על פני אותם שטחי פנים, וכידוע כאשר חום פוגש במשטח קריר אפילו במעלה אחת נוצרים מים. חובה לדעת שזהו הבסיס והסוד של פרחי באך ועוד רפואות רבות שמשתמשות בתהליך האידוי על מנת להפיק מהצומח והדומם נוזלים מבורכים במינרלים ואיכות המרפא שלהם גבוהה.

מאותו טל גידלו ומגדלים שוכני המדבריות את הצמחים שלהם שהינם בריאים ביותר בעונתם כגון אבטיח, מלון, דלעת, קישוא, מלפפון, בצל ועוד. גם גוף האדם משתמש בתופעה זו לרפואתו. מורי חיים בן יוסף כולאני זצוק"ל מורי ורבי לימדני שכאשר בתימן היה אדם חולה היו משכיבים אותו על מחצלת נושמת (לא מפלסטיק חונק) על האדמה דווקא בלילה ואז היה מתקיים התהליך הבא.

כשאדם קודח הוא פולט זעה חולה וחום, ואילו בלילה האדמה פולטת מינרלים וחום מקרני השמש הבריאים, ועצם השכיבה על אותה אדמה היתה גורמת להחלפה בין חולי האדם לבין רפואת האדמה. על כן טוב ויפה דווקא בעונה זו לצאת לטבע, להיכנס לאוהל או פשוט לישון עם בדים טבעיים כגון כותנה על האדמה החמה, כל זאת תוך כדי צינון הגוף לאורך היום בפירות וירקות העונה.

התהליך השני הינו משיב הרוח. היות וזמן זה של השנה רואה בשעות אור בערך 15 פגיעות קרני השמש בימות המבורכות של ארצנו, תהליך פיסי זה גורם לפני המים להתפרק לשני רכיבים חשובים והם חמצן ומימן וכפי שאתם יודעים כאשר אדם חש בראיותיו אנו עושים לו אינהלציה.

לרוב סיבת מחנק נשימתי הינה יובש בראות, ולכן כאשר תינוק משתנק אנו ממליצים שינשום מיד אויר קר שיכניס לגופו ויחכך אותו. אויר זה הנוצר בעוצמה רבה הן בנץ החמה והן בשקיעתה, או כלשון חז"ל בבין הדמדומים בזמן האורתא שאינו יום ואינו לילה, מטהר את משב הרוח ומאפשר לאדם לנשום אוויר שהינו בעל לחות חיונית לגופנו.

אם יזדמן לכם ובחודשים אלו תנהגו קצת כאבותינו אשר היו יוצאים מבית האבן שלהם לסוכות בשדות, תזכו לחיות וליהנות מאוויר רווי לחות ומינרלים החיוני ביותר להכנת הריאות לחודשי החורף היבשים ביותר והקשים לריאות. כאשר נושמים אוויר טבעי ממוזג ורווי ברכה כאמור, אנו מחדשים ומזינים את שטח הפנים של כל מערכת הנשימה מתעלותיה דרך הריאות וחשוב מכל ממברנת התאים.

העולם המערבי אשר חפץ לצערנו לווסת בצורה מלאכותית את כל אורחות חיינו, התערב אף במזג האוויר, עד שלפעמים שומעים אנשים שמייחלים למות מהחום אולם אליה וקוץ בה, מיזוג אוויר יוצר בתהליך מלאכותי מעלות חום או קור במקום בו אנו נמצאים, תהליך זה מייבש את החמצן, דבר מסוכן למערכת הנשימה, מכאן לצינון שתפס מקום בקיץ.

אך המסוכן מכל הינן מושבות החיידקים שהולכות ומתרבות במערכות המיזוג המלאכותיות. מושבות אלו יוצרות חיידקים מסוכנים ועמידים מאד אותם אנו נושמים. לכן כאשר נמצאים בחלל ממוזג חובה לפתוח חלון בכדי לזכות לתחלופת אוויר.

הטוב ביותר לקרר את החלל בעזרת מאוורר ואם החום לא יורד מספיק, קנו במשתלה כדי חרס לפי מידת החדר, מלאו אותם במים ותהיו מופתעים ביותר מה כוחם בקירור טבעי ובריא. זה הזמן הטוב והנעים להפעיל מבערי שמנים. קונים מבער בכל חנות טבע, ממלאים מים ושופכים לתוכם טיפות שמנים אתרים (לא להגזים) ופשוט טוענים את האויר שאנו נושמים ברפואות ישר מהטבע.

זכרו, חודשי הקיץ הינם פולטי רעלים וטעונים חיים.

השארת תגובה