120.000 שקל לעובד שנפל מסולם

העובד ניקה מזגנים בעיריית אשדוד, והסולם שעליו טיפס החליק על המים בהם השתמש. פוצה ב- 120 אלף שקל – לאחר מאבק משפטי

עורך דין אדיר שויגמן
עורך דין אדיר שויגמן

עובד חברת 'ת.ד.ל. – שירותי מיזוג האוויר' נשלח, במסגרת עבודתו, לשטוף מזגנים בעיריית אשדוד. אך למרות המשימה שנראית על פניו פשוטה, העובד לא העריך כי היא תסתיים בתאונה.

לשם שטיפת המזגנים, נדרש העובד לטפס על סולם, ולשטוף באמצעות צינור את המזגנים בחניון בניין העירייה. אך על פי התביעה, העובד לא הבחין בשלולית מי השטיפה שנקוותה סביב הסולם עליו עמד.

בשלב מסויים, בשל הצטברות המים, החליקו רגלי הסולם מהמדרכה עליה הוצבו – והעובד איבד את שיווי משקלו, והוטח בעוצמה ברצפת החניון.

העובד הפצוע הובהל לביה"ח 'ברזילי' באשקלון, שם אובחן כסובל משבר בכף ידו הימנית, ומחתך באצבע השנייה של כף ידו השמאלית. הצוות הרפואי פעל לשיחזור וקיבוע השבר, והעובד שוחרר מביה"ח לביתו – כשידו נתונה בסד גבס, עם המלצה למעקב אורתופדי וטיפולי פיזיותרפיה.

בצר לו, פנה העובד לעו"ד אדיר שויגמן ממשרד עורכי הדין אונגר-שויגמן – שהגיש בשמו תביעה כנגד חברת מיזוג האוויר, בטענה שלא סופקו לעובד סביבת עבודה בטוחה ואמצעי מיגון מתאימים.

לדברי עוה"ד שויגמן, בשל התאונה, התקשה העובד לשוב לעבודתו, ונאלץ לצמצם את היקפה. לדברי עוה"ד שויגמן, העובד אף פוטר מעבודתו במהלך שנת 2016 – בשל מצבו הבריאותי.

על פי התביעה, מאז התאונה מתקשה העובד בביצוע פעולות היומיום.

לדברי עו"ד שויגמן לא סופקו לעובד תנאי בטיחות מתאימים שיכלו למנוע את התאונה בה נפצע. לדבריו, הסולם שסופק לעובד אינו מתאים לתנאי השטח ולרטיבות הקרקע, ולא ניתנו לו אמצעי מיגון מתאימים כדי לשמור על בטיחותו. עוד נטען בתביעה, כי המעסיק לא דאג לעובד נוסף שיצטרף אל העובד וידאג ליציבות הסולם.

ד״ר ישראל וייס, מומחה לכירורגיה אורתופדית, אשר חוות דעתו צורפה לתביעה, העריך את נכותו הקבועה של העובד בידו הימנית בשיעור של 14.5%.

עו"ד שויגמן טוען בתביעה כי נוכח המקצוע בו עסק והפגיעה בידו הדומיננטית, סובל העובד מנזק תפקודי הגבוה הרבה מעבר לאחוזי הנכות הרפואית שנקבעו לו, ולטענתו, נזק תפקודי זה גורם לעובד הפסדי השתכרות משמעותיים.

עו"ד שויגמן הגיש לאחרונה תביעה לפיצויים, בשם העובד, לבית משפט השלום ברמלה. התביעה הוגשה נגד חברת 'ת.ד.ל שירותי מיזוג האוויר' וחברת הביטוח 'הכשרה' שביטחה אותה.

לאחר הגשת התביעה הגיעו הצדדים לפשרה מחוץ לכותלי בית המשפט, לפיה יפוצה העובד ב-120 אלף שקלים.

עו"ד אדיר שויגמן ממשרד עורכי הדין אונגר-שויגמן http://us-lawoffice.co.il/ עוסק בתביעות נזיקין, לרבות תאונות דרכים וייצוג במוסד לביטוח לאומי.

השארת תגובה