מדוע האדמו"רים יוצאים לנופש בשוויץ?

האדמור מסתרי חיים בלג בעומר (3)
האדמור מסתרי חיים בלג בעומר (3)

ימי האביב חלפו הלכו להם, מערכות כוכבי המזלות נעות על מסלולן אשר נקבע מששת ימי בראשית וכעת מתחילים להשפיע עלינו שלוש מזלות הקיץ שהן:

1. מזל סרטן בחודש תמוז, כוכב המאיר בתקופתו הינו לבנה (ירח) ויסודו עפר.

2. מזל אריה בחודש אב, כוכבו חמה (שמש) ויסודו אש.

3. מזל בתולה בחודש אלול, כוכבו לבנה (ירח) ויסודו רוח.

חודשי קיץ מביאים איתם לדרים בארץ את אנרגיית החום החזקה ביותר בחודשי השנה, וזה לסיבת מיקומה של השמש כלפי מקום בו אנו חיים על כוכב זה הנקרא ארץ. באותו זמן ממש במקומות אחרים בכדור הארץ ישנם אקלימים שונים, וגם זאת לסיבת מיקום השמש וזווית קרינת קרני השמש באזורים אלו. על כן מי שסובל מחום יפעל בחכמה ופשוט יקבע מיקומו באקלים קר יותר.

כל השנה זוכים לראות תמונות של גדולי ישראל היוצאים בבין הזמנים בזמן הקיץ להרי שוויץ, שהם ממוקמים בצפונו של כדור הארץ ובגובה רב, ועל כן האקלים כעת בחודשי החום של ארץ ישראל קר יותר.

ארץ ישראל זכתה למיקום גיאוגרפי ייחודי ועל כן האקלים בה רב גווני, בשל היותה ממוקמת ברצועה האמצעית בקו רוחב של כדור הארץ, לרוב הימים בה ממוצעים. המבנה הגיאוגרפי שלה שונה מאד לאורך כ-550 ק"מ, מאמצע הגליל בצפון המשיק והמקביל להרי ירושלים הנושקים למעמקי המקום הנמוך בעולם ים המלח החם מאד, ודרומה דרך הערבה הנושקת לירדן ועד הקצה הדרומי אילת החמה רוב השנה. ניתן בחודשי החורף לרדת לדרומה של ארץ ישראל בכדי להתחמם או לרדת לים המלח, ואילו בחודשי הקיץ החמים לטפס לפסגות היבשים וההרריים של רכסי הרי יהודה ובמרכזם ירושלים וצפונה עד הרי הגולן ורמת הגולן.

היופי הזה הינו שובה לב וזאת אם יוצאים למסע קיצי לאורכה ולרוחבה של ארצנו שעיני אלהיך בה מראשית שנה ועד אחריתה. מסע זה הינו שילוב יהודי רוחני אמתי עם עונג גשמי העולה ממסע פיסי אמתי בן למעלה מאלף קילומטר ברכב, אשר מפגיש אתכם בזמן זריחה אחת עם שלל נופיה המרהיבים של ארצנו.

מסע זה נקרא תיקון הלמ"ד שנמסר לנו מאת האדמו"ר מ"סתרי חיים" זצוק"ל ומובא ברמז בספר שער הכוונות דרוש ו' של יום כיפור, ושם מוזכרות 4 ימות של ארץ ישראל אשר טעמן הינו רמז נפלא מאד לארבעה נוזלים אשר בראשו של האדם.

לפני שנחזור למסלול המסע עצמו אנו חייבים לציין עבורכם שעיקר המטרה של חודשי הקיץ החמים הינה העלאת החום שסביב לגופנו, במטרה לעורר באופן טבעי את מנגנוני הזעה בצורה יותר ערה, לשחרר מגופנו רעלים ופסולת שנאגרו בו בחודשי החורף והאביב. תהליך ההזעה הינו אחד החשובים ביותר בכדי לשמר את הגוף בריא ומאוזן, קור סוגר נקבוביות ואינו מאפשר למערכת החיסון לסלק רעלים דרך הזעה ועל כן שלושה חודשי הקיץ הם בריאים ביותר בזכות החום דווקא, שמעורר מערכות טיהור וויסות בגופנו.

בחזרה למסע הלמ"ד המפורסם שכאמור מרומם הן את הנפש והן את הגוף, היות שבמשך זריחה שלמה זוכים לטבול לפנות בוקר בימה הצפונית של ארץ ישראל הכנרת שמימיה מתוקים, ובשעת עלות השחר חופיה שוממים, מיד אחרי הטבילה נוסעים למרכז הארץ המערבית וטובלים בימי הים התיכון בגבעת אולגה, שם הוא זמן שחרית ופת שחרית ופקקים מצפון לדרום.

בערך בשעה 10:00 יוצאים מזרחה ודרומה לחוף הנפרד בדרום ים המלח וטובלים במימיו המלוחים ומרים של ים זה ההולך ומתייבש לעושרם של מעטים ולצערם של רבים מתושבי כדור הארץ, באחד מהמקומות הקסומים הסמוכים לטבילה מאתגרת זו, לדוגמה בדרך הערבה בחוות האנטילופות, כל זאת במבט בשעון. מתפללים תפילת מנחה, נחים מעט, מחליפים נהגים או כח ויוצאים דרומה לעיר הדרומית אילת, שם פוגשים את ים סוף הנפלא, בחוף הנפרד זוכים לטבילה רביעית ומסכמת לאור שקיעת החמה והארת הלבנה ומסיימים בתפילת ערבית ברוב עם הדרת מלך. מסע טהור זה לאורכה ולרוחבה הגיאוגרפי של ארץ ישראל הינו מסע שמטהר בפניו של האדם את מימי פניו הטעונים רגשות של חמשת החושים.

1. זיעת המצח המסלקת רעלים ממערכת הלימפה.

2. כנגד הימה כנרת על שמה פרקי תהילים של כינור דוד מלך ישראל מימי הפה המתוקים וטהרת הלשון.

3. ים התיכון שהינו מעט מלוח הן ליחות האף לטהר ריחות רעים שנשמנו וכתוב שאסור להרהר במקומות המטונפים, המריחים רע.

4. ים המלח שמימיו מלוחים ומרים כנגד ליחת האוזן המרה וזאת לטהר את אשר שמענו איסורי לשון הרע שם רע רכילות ליצנות וכדומה.

5. אחרון חביב ים סוף מלוח ואינו מר כנגד הדמעות היוצאות מהעניים וזאת כפי שאמר משה לישראל "לא תוסיפו לראותם עוד", וידוע שיש לטהר העניים מכל מראין בישין מחוסר צניעות ודברים אסורים ועבודה זרה וכדומה, ודווקא שם ימצא מקום מופרד ויעשה תשובת המשקל.
הן ראינו איך ניתן לטהר את חמשת החושים מגע זיעה, טעם מתוק כנרת, ריח קצת מלוח ים התיכון, שמע מלוח ומר ים המלח, ראיה ים סוף מלוח שאינו מר. אנו מאחלים לכם מסע משולב לראשונה בכל הזמנים בין כל ימות ארץ ישראל המקדש ומטהר מענג מאתגר כאחד.

זכרו אין לטבול בים בבית המצרים מי"ז בתמוז עד אחרי ט' באב, מסע זה הינו תקף לכל ימות השנה חוץ מזמן זה.

2 תגובות
  1. אל תבלבלו את המוח, הם נופשים כי הם יכולים להרשות לעצמם!!! וכן, בתקופת הקיץ חם בארץ מאוד!!!

  2. כל השנה הם עובדים קשה בחלוקת קיגל בטישים לכן הולכים לאגור כוחות לשנה הבאה

השארת תגובה