המפלגות ייאבקו על השליטה במשרד הדתות

ש"ס, הבית היהודי ואפילו נציגים בליכוד – מחפשים שליטה במשרד לשירותי דת ■ הכירו את אחד מכאבי הראש של צוותי המו"מ

ח"כ יעקב מרגי
ח"כ יעקב מרגי

מאבק הדתות: כחלק מהרכבת קואליציה נאלץ ראש הממשלה להתמודד עם שלל התחייבויות, ולנסות לתמרן על מנת לרצות כולם. משרד אחד שנוגע לציבור החרדי באופן ישיר יכול להוות עבור בעיה גדולה בדרך להרכבת קואליציה.

כידוע, משרד הדתות הוא משרד עתיר מינויים וג'ובים, שהוחזק בקדנציה האחרונה בידי הבית היהודי ובו כיהן סגן השר אלי בן דהן כשמעליו השר בנט. במפלגה היו רוצים מאד להמשיך ולהחזיק במשרד זה.

אך המכשול שעומד בדרכם הוא דרישת ש"ס שתשמח להחזיר את המשרד לחיקה, ולמנות לתפקיד את ח"כ יצחק כהן, או יעקב מרגי שכבר כיהנו במשרד בהצלחה.

גורמים בציונות הדתית כבר התבטאו בענין ואמרו שעל הבית היהודי להיאבק בכל הכח על משרד הדתות כדי להשאירו בידיהם. מה שלא ברור שיצלח לנוכח תוצאות הבחירות והירידה המשמעותית בכוחם.

בתוך כך, כחלק מהמשא ומתן הקואליציוני אמורה ש"ס לדרוש גם את תיק הפנים עבור יו"ר התנועה אריה דרעי. כמו כן תפקיד נוסף של סגן שר או ראשות ועדה.

במפלגה החרדית 'יהדות התורה' שככל הנראה תהיה אף היא חלק מהקואליציה העתידית של בנימין נתניהו ידרשו לקבל את משרד הבריאות ליעקב ליצמן ואת ראשות ועדת הכספים למשה גפני שכיהנו בתפקידים אלה בעבר.

אופציה נוספת שנשקלת בעקבות הירידה במספר המנדטים היא לדרוש לראשונה תפקיד שר, עבור משה גפני, מה שיאפשר לח"כ להתפטר מהכנסת ולפנות את מקומו למספר 7 ברשימה יעקב אשר שיוכל להיכנס לכנסת.

תגובה אחת
  1. הגיע הזמן לבדוק את אותם מושחתים ,אנשי התנועה" לאיכות השלטון",
    בכל הנוגע לדחיפת אפם הארוך לכל מי שאינו מהחבר'ה שלהם,
    כ'כ לבדוק מדוע לא דרשו מהרשע לפיד הסברים להעברת כספים והטבות
    לחבריו ממפעלי הבירה בעיר הפרפריה "נתניה"

השארת תגובה