ישי טוען: "היו זיופים רבים בבחירות"

לא משלים עם ההפסד: יושב ראש יחד אלי ישי כינס היום מסיבת עיתונאים והגיב לראשונה על תוצאות הבחירות ■ אלי ישי: "אני לא מסוג הפוליטיקאים שיאמרו לכם 'אני הולך לעשות לביתי', התשובה היא לא. אני אמשיך לשרת את הציבור"

אלי ישי וברוך מרזל. צילום: יח"צ
אלי ישי וברוך מרזל. צילום: יח"צ

עם סיום ספירת קולות החיילים והמעטפות הכפולות, ופרסומן של תוצאות האמת הסופיות, מכנס בשעה זו יו"ר 'יחד' אלי ישי מסיבת עיתונאים, שבה הוא מדבר על מערכת הבחירות האחרונה, ועל כך שלמרות הכל, לא עבר את אחוז החסימה.

בפתח דבריו אמר "אני מודה לבורא עולם, למשפחתי, לפעילים, ולעוד רבבות מצביעים שהצביעו וגם לאלה שלא יכלו להצביע. ההצלחה הגדולה של הרוח החדשה והמרתקת של ציבור גדול שאמר לנו כן". והבטיח  "תנועת הבשורה של יחד שבטי ישראל ממשיכה ותמשיך לעבוד".

בדבריו ציין ישי "למעלה מ-30 שנה אני משרת את הציבור. ואמשיך לסייע לציבור", והוסיף "אני לא מסוג הפוליטיקאים שאומרים עכשיו אני הולך לביתי. אמשיך להיות איש ציבור ואמשיך בכל הכוח גם אם זה לא בכנסת הציבור – 'יחד' תמשיך ללוות מבחוץ את הציבור. בכל מערכת פוליטית יש נצחונות ויש הפסדים וצריך לדעת להפסיד בכבוד".

ישי רמז לזיופים רבים שנעשו ואמר: "אני מודה לעוד רבבות של מצביעים שקולם לא נשמע. שעוד נבדוק ונברר מדוע. ושל רבבות של מצביעים שלא יכלו להצביע בכלל מסיבות כאלה ואחרות, שגם זאת נבדוק ונברר".

"ההצלחה הגדולה לצד העובדה שלא נכנסנו לכנסת, אבל ההצלחה הגדולה של התנועה, של הורח החדשה המרתקת של ציבור כל כך גדול במדינת ישראל שאמר לנו 'כן' ולצערי הרב כנראה כוונות מאורגנות של אישים כאלה ואחרים שפעלו ברמת זיופים כל כך גבוהה במאות ובאלפים הם אמרו לא".

ישי התייחס לקריירה הפוליטית שלו וסיפר על כוונותיו העתידיות ועל פני התנועה: "אני רוצה להודיע לכולם, ובמיוחד למצביעים היקרים ולכל עם ישראל תנועת הבשורה של יחד שבטי ישראל ממשיכה לעבוד, ותמשיך לעבוד. אני למעלה משלושים שנה בעבודה הציבורית. זכיתי לשרת את הציבור. אני רואה בזה זכות גדולה ועצומה ואני מתכוון בע"ה להמשיך ולשרת את הציבור. אני לא מסוג הפוליטיקאים שיאמר לכם עכשיו אני הולך לעשות לביתי, התשובה היא לא. אני אמשיך לשרת את הציבור. "הקהילות הרבות שהצטרפו לתנועה והצביעו בהתלהבות ושמחה", אמר ישי, "בתחושה של בשורה כל כך גדולה וחשובה מחייבת אותנו להמשיך בכל הכוח. מחייבת אותנו להמשיך את התנועה גם אם זה לא בכנסת ישראל, כתנועה חוץ פרלמנטארית. זה יהיה בכל הדרכים הנכונות והטובות לסייע לציבור, לשכה לפניות ציבורי. תנועת יחד תמשיך ללוות את ההתנהלות וההחלטות של הממשלה והכנסת הן בהקשר של פגיעה בשכבות החלשות והן בהקשרים נוספים. אנחנו נהיה כאן לשמור עליכם".

על תוצאות הבחירות וטען כי התגלתה מערכת מאורגנת של זיופים במטרה לפגוע בתנועת יחד: "כבכל מהלך פוליטי, כולנו יודעים שיש ניצחונות ויש גם הפסדים . אנשים צריכים לדעת גם להפסיד בכבוד, וזה חשוב ומכובד". אולם סיפר כי ביממה האחרונה "גילינו מערכת מכוונת ורמת זיופים בהיקפים כל כך גדולים של מאות ואלפים של פניות של אנשים עם הוכחות לכך. בימים הקרובים", סיפר ישי, "יתמלאו תצהירים על ידי אותם גורמים, כדי לבחון ולבדוק את תוכנם ואת האפשרות לעתור לבית המשפט כנגד כל הזיופים הגדולים שנעשו, לצערי הרב. בדבר כזה לא נפגשתי בכל חיי הפוליטיים", אמר בתדהמה.

"אם אכן זה מה שקרה, אנחנו נצטרך לעתור ולעמוד על האמת", הבטיח והבהיר כי, "אם התוצאה היא אמתית ונקייה, אנחנו נודה ונאמר בצורה מפורשת שכשמפסידים צריך להפסיד בכבוד. אבל", הדגיש, "אנחנו חשים פה כולנו שהיה פה דבר שאסור שיקרה, פגיעה קשה באושיות הדמוקרטיה, ואני סומך על רשויות החוק שיבדקו ויבחנו את הדברים האלה לאשורם".

ישי תקף את המפלגות החרדיות, ש"ס ויהדות התורה, אשר לחמו בדרכים מקובלות ושאינן מקובלות לכל אורך מערכת הבחירות. ישי טען כי "מי שריסק את הגוש החרדי היו ש"ס ויהדות התורה אשר הצטיינו בירי פנים מגזרי יצרי מאוד וחסר מעצורים. בידן שלהן ריסקו את הגוש החרדים בלפחות חמישה מנדטים, ועל כך יתנו את הדין בפני הציבור.

באשר לאריה דרעי, אמר ישי: "מרן זצ"ל, כבר לפני מספר שנים וכפי שכולנו ראינו, אמר שאם יחזור להנהגת ש"ס יאבד לה כשלושים וארבעים אחוזי תמיכה. והוא אשר קרה באמת. דרעי איבד 30-40% מתמיכת ש"ס. דברי מרן לא חזרו ריקם.

תגובה אחת
  1. אלי ישי צודק. למרות שאני חילונית אני מאמינה בטיעונו של אלי ישי. לא יתכן שמסקר של 20 מנדטים בלבד לביבי – המספר קפץ ל- 30 !!!! זה נגד ההיגיון הסטטיסטי, במיוחד לאור העובדה שציפי לבני ויתרה על הרוטצייה וכל הסוקרים לא טעו לגבי שאר המפלגות האחרות.. רק אצל ביבי ואצל אלי ישי….. זוהי שערורייה שיש לבדוק. כל הכבוד לך, אלי ישי. ניראה כי אלה שפרצו לביתו של נפתלי, זייפו את נאומו של כחלון, עשו גם "שינויים" בתכולת המעטפות….

השארת תגובה