לפיד: אם יהיו יותר מ-18 שרים בממשלה – אעתור לבג"ץ

יושב ראש יש עתיד שכבר הפנים את מקומו באופוזיציה משגר איומים לעבר ראש הממשלה בנימין נתניהו

יושב ראש יש עתיד יאיר לפיד
יושב ראש יש עתיד יאיר לפיד

נשיא המדינה ריבלין עדיין לא הטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על בנימין נתניהו, אבל כבר עכשיו מסתמן כי יהיו למעלה מ18 שרים בממשלה הבאה.

היום מתבטא על כך יאיר לפיד, ואומר, "אסור להגדיל את הממשלה מעל ל-18 שרים. זה הכסף שלכם. זה מאות מיליוני שקלים שיכולים ללכת למעונות יום ולהורדת מחירים”.

לדבריו "נתניהו הצביע בעד החוק הזה. יחד עם כל הליכוד. מה התירוץ שלהם הפעם? נוחות פוליטית? סידורי עבודה?", ומזהיר, "זוהי שחיתות ואנחנו ניאבק נגדה בכנסת ואם צריך גם בבית המשפט העליון. מה הם חושבים, שאם הבחירות נגמרו המאבק הסתיים? הוא רק מתחיל". דברי לפיד.

כזכור, חלק נכבד ממסע הבחירות של לפיד התבסס על החוק שהעבירה מפלגתו בכנסת הקודמת של הקטנת מספר השרים ל18 בלבד. הוא גם מופיע במצע של 'יש עתיד', שבו נכתב, “החוק החדש מגביל את מספר השרים ל-18 בלבד ואת מספר סגני השרים ל-4 לכל היותר. כך הבטחנו את קיומן של ממשלות רזות, יעילות וחסכוניות. ההגבלה הזו תביא לממשלות רזות, חסכנויות ויעילות יותר ולחיסכון כספי של כ-170 מיליון שקלים בקדנציה מלאה".

בליכוד שוקלים לבטל את המגבלה הקיימת בחוק ולהעלותה ל-21 או 22 שרים. כשהמחשבה היא שאם לפיד עצמו ישב בממשלה של 22 שרים, אין סיבה שיתנגד עכשיו לדבר זה. יו"ר ועדת החוץ והביטחון, יריב לוין, התבטא בענין ואמר כי "העלאה כזאת לא תהיה מוגזמת ותתקבל להערכתו בהבנה".

השארת תגובה