הרצוג: "האופוזיציה היא האופציה הריאלית שעומדת בפנינו"

לאחר הכישלון אמש, קיים הרצוג ישיבת סיעה בה התייחס לתוצאות והמשך דרכה של מפלגתו ■ לאחר שהצהיר כי ככל הנראה ישב באופוזיציה אמר הרצוג: "נהיה תחליף ראוי, אמיתי, בכל התחומים ובכל הנושאים לממשלת ימין קיצוני שזמנה קצוב" ■ לבני: " אנחנו נמשיך לייצג את התקווה – היא לא אבדה"

הרצוג. צילום: עמוד הפייסבוק
הרצוג. צילום: עמוד הפייסבוק

לאחר הכישלון אמש עת פורסמו תוצאות האמת בהם קיבלה מפלגת המחנה הציוני 24 מנדטים, ערכה המפלגה ישיבת סיעה בה נכחו ראשיה – בוז'י הרצוג וציפי לבני. תחילה נאם היו"ר בוז'י הרצוג שאמר כי לא יחבור לממשלת אחדות. "הליכה לאופוזיציה היא האופציה הריאלית היחידה שעומדת בפנינו", אמר הרצוג בתחילת דבריו.

"אני גאה במאבק שניהלנו", הוסיף הרצוג ופירט, "אנחנו נהיה תחליף ראוי, אמיתי, בכל התחומים ובכל הנושאים לממשלת ימין קיצוני שזמנה קצוב. אנחנו מרימים היום את הראש למציאות בה נמשיך להוביל מחנה גדול וחזק שרוצה מדינה יהודית, דמוקרטית, בטוחה וצודקת. אנחנו לא נתנצל ולא נוריד דגלים אלא נשרת את העם שיצא לרחובות, לצמתים ולקלפיות בתקווה גדולה בעצמה".

אחריו דיברה ח"כ ציפי לבני שסיפרה כי קמה הבוקר בתחושה קשה. "זוהי דרכם ולא דרכנו", אמרה לבני. "בשליחות גדולה וגאווה חברנו לשותפות אמת -גיליתי בהרצוג מנהיג אמיץ שאוהב את עם ישראל. הקרב לא הסתיים, יש כאן שתי דרכים של ערכים שונים. דרך אחת של נתניהו ושותפיו והשניה שלנו ושל שותפינו הטבעיים. חייבים להציב דרך אחרת מול הדרך שלא רואה את האזרחים – מול הדרך שבה הצדק והחברתי לא מחוברים בנשמה. את הדרך שלנו – אנחנו נמשיך לייצג. את התקווה – היא לא אבדה".

הבוקר לאחר פרסום תוצאות האמת הגיב הרצוג וכתב בדף הפייסבוק שלו: "זהו בוקר לא פשוט עבורי ועבור המאמינים בדרכנו. שוחחתי עם ראש הממשלה ובירכתי אותו על ההישג, אבל חשוב שנזכור, האתגרים הם אותם אתגרים והדרך לתיקון עוד ארוכה".

הרצוג הבטיח כי "אנו נהיה מפלגה לוחמנית וחברתית שתהווה אלטרנטיבה בכל התחומים, ותילחם יחד עם שותפינו לדרך על הערכים בהם אנו מאמינים. יחד ניאבק למען אזרחי ישראל על צדק חברתי, אופק מדיני, שוויון ודמוקרטיה מתוך תקווה ואמונה, כדי לקיים מדינה יהודית ודמוקרטית, בטוחה וצודקת".

 

השארת תגובה