התקשורת הבינלאומית מחמיאה לנתניהו על הניצחון

מרבית כלי התקשורת ברחבי אירופה וארצות הברית פירגנו לראש הממשלה על ההישג בבחירות וציינו כי מדובר בהפתעה של ממש

עיתונים. צילום אילוסטרציה
עיתונים. צילום אילוסטרציה

ניצחון הליכוד בראשות נתניהו לא השאיר גם את העולם אדיש, והידיעות על נצחונו מככבות בכל הכותרות הראשיות בתקשורת העולמית.

בניו יורק טיימס הכותרת הראשית זעקה שנתניהו "הביס את יריבו מהאופוזיציה בדרך לכהונה רביעית". בידיעה עצמה נכתב כי ראש הממשלה הצליח להתגבר על קמפיין שהתמקד בכישלונותיו מהקדנציה האחרונה. עוד נכתב כי התוצאות אמורות להקל על נתניהו להרכיב את הממשלה הבאה.

בוושינגטון פוסט דיווחו על התוצאות וכינו זאת כ"ניצחון סוחף של נתניהו בבחירות הישראליות". והדגישו "הניצחון סולל את דרכו של נתניהו לכהונה רביעית שתשבור את כל השיאים בישראל".

באתר פוקס ניוז, המחזיק בקו אידיאלוגי ברור, נכתב בכותרת הראשית "BIBI'S BACK" ובתוך הכתבה התייחסו בקצרה גם להשלכות של הבחירות על היחסים עם ארה"ב והצעדים הבאים שעשויים לנקוט הפלסטינים.

"נתניהו לקח את הבחירות בסערה", נכתב ב-BBC, והודגש כי מדובר בניצחון מפתיע של ראש הממשלה בעקבות שורה של סקרים שניבאה תוצאות צמודות יותר. עוד כתבו ברשת הבריטית כי כעת לא נראה שיהיה מכשול בפני נתניהו בדרך להקמת ממשלת ימין.

בכתבה ב-CNN צוטט בהרחבה נאום הניצחון של נתניהו ונכתב גם על התוצאות המפתיעות, נוכח הסקרים של הימים האחרונים. בcnn לא שכחו להתייחס גם לציטוט מעורר המחלוקת של נתניהו על התארגנות חסרת תקדים מצד השמאל להביא מצביעים ערבים אל הקלפי.

גם באירופה, הבחירות תפסו נפח נרחב בתקשורת, כשהבוקר, במסגרת מאמר פרשנות באתר העיתון הצרפתי "ליברסיון" נכתב כי "נתניהו הצליח לשטות בסקרים לאחר שעורר את אנשי הימין ותקף את המפלגה הערבית המשותפת. הוא עשוי כעת להקים ממשלה ימנית מאוד".

באתר העיתון האיטלקי "קוריירה דלה סרה" הגדילו וכינו את נתניהו "קוסם" ואת הניצחון שלו כ"קאמבק" וסיכמו כי ישראל נשארת בימין.

ב"גרדיאן" הבריטי, שלא ידוע כאוהד ישראל, הכתירו את התוצאות בכותרת: "ביבי הקוסם מנצח – אבל באיזה מחיר", ואמר כי ביבי השתמש ברמיזות לקנוניה, על מנת לנצח.

"וול סטריט ג'ורנל" התמקד במשה כחלון, וכינה אותו "מכתיר מלכים" בהקמת הממשלה הבאה בישראל, בשל ריחוקן של שתי המפלגות המובילות מרוב מוחלט. כמוהו עשו גם "וושינגטון פוסט" ובלומברג, שסבורים כי מפלגת כולנו תהווה לשון מאזניים בהקמת קואליציה.

השארת תגובה