רוטציה ביהדות התורה?

אחרי איבוד המנדט השביעי, נשמעים כבר הקולות הקוראים לקיים רוטציה עם נציג מכהן כדי ליצור איזון בין נציגי 'דגל' ו'אגודת ישראל'

יעקב אשר. צילום: עוזי ברק
יעקב אשר. צילום: עוזי ברק

ביום שאחרי הבחירות, הרגשות ביהדות התורה מעורבים. כשמחד שמחים על העליה במספר המצביעים, ומאידך שוררת דאגה ממה שמסתמן כאיבוד המנדט השביעי.

על פי הנתונים הפנימיים של המפלגה מלמדים כי חלה עלייה משמעותית במספר מצביעיה, זאת לאחר שבבחירות הקודמות קיבלה 195,892 קולות ונכון לעכשיו מספר הקולות שקיבלה הוא 205,551. אך מכיוון שכמות הקולות למנדט עלתה בבחירות הללו ככל הנראה יקבלו רק 6 מנדטים.

אמש שררה במטה התנועה שמחה מהולה בתקווה לכך שיצליחו להכניס גם את הרב יעקב אשר, מועמד מספר 7, לכנסת. וגורם בתנועה התייחס לאיבוד המנדט השביעי באומרו "נכון שגדלנו במספר הקולות הכללי, אולם נהוג לבדוק זאת במספר הנציגים, וכעת מדובר חלילה על ירידה, מה גם שזו המטרה שסימנו בצד השני".

כעת, עם התפרסם התוצאות הסופיות, הענין רק מתחיל. כאשר לאגודת ישראל ישנם 4 נציגים. לעומת 2 בלבד של דגל התורה. וזהו ענין של זמן עד שתעלה ב'דגל' הדרישה לקיום רוטציה עם נציג מכהן כלשהו על מנת להכניס לכנסת את יעקב אשר לפחות לחצי קדנציה.

אלא שהבעיה היא שטרם הבחירות לא נחתם כל הסכם שכזה. בין היתר, בגלל שלא רצו בדגל לעורר טענות מצד 'אגודה' על כך שלא עשו די על מנת לגייס גם את אנשי הפלג הירושלמי להצביע עבורם. כמו כן, כנראה שבעקבות הבחירות האחרונות דיי היו בטוחים שם במנדט השביעי, ואף בנו שם על היתכנות השמיני.

האחרון שקיים רוטציה היה נציג 'שלומי אמונים' במפלגה ח"כ מאיר פרוש. כשלפניו היה זה שמואל הלפרט שפינה את מקומו. שניהם עבור כניסתו של ישראל אייכלר. כעת מי שאמור לקיים רוטציה הוא נציג גור ויו"ר המפלגה ח"כ הרב יעקב ליצמן. כשגורמים ב'סיעה המרכזית' כבר הודיעו שאין על מה לדבר בענין זה.

תגובה אחת
  1. אין עליה במספר המצביעים של יהדו"ת, זה פחות מהמצופה מהגידול הטבעי!

השארת תגובה