הליכוד וש"ס ניצחו – יחד נשארה בחוץ

99% מהקלפיות כבר נספרו, וההפתעה הגדולה של הבחירות היא ניצחון הליכוד בפער משמעותי אחרי שפיגר בסקרים

השבוע בירושלים - סיכום הבחירות
השבוע בירושלים - סיכום הבחירות

פרסום ראשון: 8:09    עדכון אחרון: 10:32

 

הבוקר כבר הכל ברור: ההפתעה הגדולה של הבחירות שייכת לראש הממשלה בנימין נתניהו ולמפלגתו הליכוד שניצחו את הבחירות האחרונות בפער משמעותי, כנגד כל הסיכויים.

לאחר ספירת 10,033 קלפיות מתוך 10,119 קלפיות התברר כי הליכוד זכה ב-29 מנדטים, והמחנה הציוני ב-24. הרשימה הערבית המשותפת הפכה למפלגה השלישית בגודלה עם 14 מנדטים.

מפלגת יש עתיד השיגה בבחירות 11 מנדטים, כולנו של משה כחלון סיימה עם 10 מנדטים, הבית היהודי שהתחילה את מערכת הבחירות עם 16 מנדטים בסקרים סיימו עם מחצית – 8 מנדטים בפועל.

ש"ס השיגה 7 מנדטים, ויהדות התורה 6, ישראל ביתנו 6, ומרצ הצליחה לעבור את אחוז החסימה בקושי עם 4 מנדטים. מפלגת יחד של אלי ישי, לא עברה את אחוז החסימה.

בליכוד אומרים הבוקר לאור התוצאות כי אש הממשלה בנימין נתניהו מתכוון להקים ממשלה חדשה בהקדם. נתניהו אמר הלילה בנאום הניצחון: ״המציאות לא מחכה לנו. המציאות לא לוקחת פסק זמן. אזרחי ישראל מצפים מאיתנו שנגבש במהרה הנהגה שתעבוד למענם בביטחון, בכלכלה ובחברה כפי שהתחייבנו – וכך אעשה״.

נתניהו שוחח אמש עם כל ראשי הסיעות המיועדים לממשלתו החדשה – בנט, כחלון, ליברמן, דרעי, ליצמן וגפני. ראש הממשלה מתכוון להתחיל בהרכבת הממשלה באופן מיידי על מנת להשלים את מלאכת ההרכבה בתוך כשבועיים עד שלושה שבועות

מראשי המחנה הציוני יצחק הרצוג וציפי לבני נמסר כי: "זהו בוקר לא פשוט עבורנו ועבור המאמינים בדרכנו. אנו נוביל ונילחם יחד עם שותפינו לדרך בכנסת על הערכים בהם אנו מאמינים. ניאבק למען אזרחי ישראל על  צדק חברתי, אופק מדיני, שוויון ודמוקרטיה בתקווה ואמונה,זאת  כדי לקיים מדינה יהודית ודמוקרטית, בטוחה וצודקת. אנו מוסרים תודה מעומק הלב לכל המאמינים בנו ובדרכנו".

חשוב לציין כי קיים סיכוי משמעותי שנתניהו יפנה לאפשרות של ממשלת אחדות, חרף הצהרותיו וחרף התגובה של המחנה הציוני, אך בינתיים משדרים בליכוד שפניהם לממשלת ימין.

תגובה אחת
  1. הליכוד 30 הגיע זמן שתהיו מעודכנים יותר !

השארת תגובה