הליכוד נגד כחלון: "חיקוי שימשוך קולות מימין ומשמאל"

השר לשעבר בני בגין, אביו של ראש הממשלה המנוח, יוצא למתקפה חריפה נגד יושב ראש 'כולנו' על השימוש התדיר בשמו של האב

נתניהו וכחלון  צילום: לע"מ
נתניהו וכחלון צילום: לע"מ

הליכוד מחדד את המסרים נגד כחלון: הבוקר התראיין בני בגין וביקש להזהיר מפניו של כחלון. בדבריו קבל בגין על השימוש בשמו של אביו, ראש הממשלה המנוח מנחם בגין, והסיכון בכך שקולותיהם יסייעו בסופו של דבר בהקמת ממשלת שמאל.

בראיון לערוץ 10 תקף בגין את יושב ראש כולנו ואמר: "זה בא לוקח וזה בא ולוקח, ובדרך כלל זה בין המגוחך למשעשע, אבל לפחות במובן אחד זה אפילו מסוכן – כשמשה כחלון משתמש בשמו של אבי זה בשביל לקחת קולות מהליכוד והימין ולהעביר אותם לממשלת השמאל כשהוא יצטרף אליה. לכן צריך להזהיר את בוחרי הליכוד מפני השימוש הזה בקולם".

לדבריו, "אני חושב שמי שבחר ליכוד בעבר ועכשיו יצביע לכחלון עלול למצוא עצמו מרומה. כיון שקולו למעשה יעבור למחנה השמאל. ומשה כחלון יקים יחד עם לבני והרצוג ממשלת שמאל".

על אופציית הקמת ממשלת אחדות אמר השר לשעבר כי הוא אינו תומך ברעיון והציג את התנהלותה של אחת מראשי המחנה הציוני על מנת להבהיר את עמדתו. "כשציפי לבני הייתה שותפה בממשלתו של נתניהו היא לא גילתה עודף של לויאליות", טען בגין, "כמו כשהיא נפגשה עם אבו מאזן מבלי להודיע לראש הממשלה ובניגוד להנחייתו".

בתשובה לשאלה האם יסכים לשבת באופוזיציה במידה ויידרש לכך, אמר בגין, כי אינו חושב שהליכוד ישב באופוזיציה וכי הוא סבור שנתניהו יהיה זה שירכיב את הממשלה הבאה חרף מסע ההכפשה והדה לגיטימציה של התקשורת נגדו.

גם ראש הממשלה תקף את כחלון והגדיר אותו כ"חיקוי שימשוך קולות מהימין לממשלת שמאל".

גם הוא יצא נגד הניסיונות של כחלון להיתלות במנחם בגין המנוח, ואמר: "הכרתי את מנחם בגין, אבל אף פעם אינני מתיימר לדבר בשמו, מעולם לא התיימרתי לדעת מה היה אומר היום. אבל יש אחרים, המעמידים פנים כאילו הם דובריו עליי אדמות".

השארת תגובה