חמאס: ממשלת שמאל תהיה גרועה משלטון ימני

הפלסטינים מגיבים לבחירות: ראשי ארגון הטרור טוענים כי הרצוג עלול לגרור את אבו מאזן לשיחות מדיניות שלא יניבו דבר, ובזמן הזה תורחב ההתיישבות ביהודה ושמרון

מחבלי החמאס. צילום: תקשורת פלסטינית
מחבלי החמאס. צילום: תקשורת פלסטינית

גם ברשות הפלסטינית לא נשארים אדישים למערכת הבחירות בישראל, והסיכוי להחלפת השלטון.

אחד מראשי ארגון הטרור חמאס מחמוד א-זהאר התייחס אמש לאפשרות של הקמת ממשלת שמאל בראשות הרצוג, ואמר כי אפשרות זו גרועה יותר ממשלת ימין.

"השמאל יגרור את אבו מאזן למשא ומתן לשם משא ומתן שיימשך 500 שנה", אומר א-זהאר, "מה שמעניין אותנו הוא מי יהיה האויב שלנו במלחמה הבאה, ממשלת שמאל היא אסון לפלסטינים לא פחות מנתניהו – בזמן שהם יגררו למשא ומתן ההתנחלויות יורחבו והגדה תחוסל".

הבכיר המשמש גם כדובר ארגון הטרור, הצהיר, כי לחמאס "יש קשרים טובים עם אירן ותמיד נפעל לשמר את היחסים האלו". א-זהאר הוסיף כי בניגוד למדינות אחרות, "אירן נותנת ולא מבקשת דבר בתמורה".

על רקע דבריו לא ברור האם ישנה היתכנות לחידוש המשא ומתן. זאת בנוסף לדברים שאמר בסוף השבוע בכיר הרשות סאיב עריקאת המשמש גם כמתווך המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים.

בראיון לרדיו "קול פלסטין" הביע עריקאת תקווה כי הממשלה החדשה תפעל לחידוש השיחות, ואמר כי "עמדת הרשות ידועה, היא תומכת בשלום. אנחנו מקווים שתהיה ממשלה שתוכל לעשות שלום".

הוא הוסיף, כי הרשות דורשת נסיגה צבאית מלאה מהשטחים, לצד החזרת מזרח ירושלים וקביעת קווי גבול על סמך קווי 1967. "אנחנו לא צריכים עוד שיחות, אלא החלטות, כל ישראלי יודע שלא יהיה פתרון קבע בלי מזרח ירושלים כבירת הרשות הפלסטינית".

תגובה אחת
  1. זה רק מחזק את הגרסא שהם מבינים רק כח.
    מביאים מתאגרף אומרים שהוא לא יודע לדבר.

    מביאים אחד שרוצה לדבר ומוכן לשמוע אז הוא לא מספיק חזק.

    מה שלא תקבלו זה לא טוב.
    זה מתחיל להיראות שהבעיה אצלכם ולא אצלנו

השארת תגובה