עצרת הימין • נתניהו: "להם יש 'וי 15', לנו יש צו 8"

עשרות אלפי בני אדם משתתפים בעצרת הימין שנערכת כעת בככר רבין בתל אביב ■ ראש הממשלה נתניהו אמר בנאומו: "אמרו עלינו מנשקי מזוזות, מה בדיוק הבעיה לנשק מזוזות? ממתי זה חטא?" ■ בנט: "אני עומד לפניכם ונשבע", אמר בנט. "לעולם, אבל לעולם לא ניתן למסור סנטימטר אדמה של א"י לערבים"

עצרת ענק נערכה הערב בככר רבין בתל אביב בה משתתפים אנשי המחנה הימני בישראל. בעצרת השתתפו ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט ויו"ר 'יחד' אלי ישי. השלושה נאמו במקום. מי שלא ישתתף הוא שר החוץ ליברמן שככל הנראה אחד מח"כיו ינאם בעצרת.

ראשון הדוברים היה ראש הממשלה בנימין נתניהו שאמר: "יש פה רוח גדולה. יהודית. ציונית. שלנו! באתי כרוה"מ של כל העם, שמסכימים ושלא מסכימים איתי. אני מכבד את כולם. מחויב לכולם". בהמשך הדברין ביקש מהקהל לא להיגרר לפרובוקציות: "אנחנו דוגלים באחדות. אין לנו חלק בדברי הבוז המתנשאים שהושמעו פה לפני שבוע".

"אמרו עלינו מנשקי מזוזות", הזכיר נתניהו את אמירתו של גרבוז. "מה בדיוק הבעיה לנשק מזוזות? ממתי זה חטא? כן אנחנו שומרים על המורשת. דואגים לעתידנו. לירושלים. לא כמו ציפי ובוז'י. ציפי גינתה בנייה שלנו בירושלים. בוז'י אמר שירושלים תהיה 2 בירות. במזרחה בירת פלסטין. הדרך שלנו אחרת. שומרים על כל חלקי ירושלים".

בהתייחסו לפרשת העמותות אמר נתניהו: "מתרחש פה דבר שהתגלה כבר. הון עתק מוזרם מחו"ל לארגון וי 15 עבור שלטון שמאל בתמיכת המפלגה הערבית. והמסר הוא אחד: 'רק לא ביבי'. אם לא נסגור את הפער קיימת סכנה לממשלת שמאל למרות שהרוב רוצה לראות אותי ממשיך. כשאין לנו 61 ממליצים וכרגע אין לנו הפער יכול להכריע".

בסיום דבריו התייחס נתניהו לבנט וכחלון ואמר כי הבית היהודי יהיה שותף בכיר ואין זה משנה כמה מנדטים יקבל. "אני פונה לכחלון", אמר נתניהו. "שאומר שהוא מהמחנה הלאומי להצטרף אלינו". לסיכום אמר רה"מ: "להם יש 'וי 15'. לנו יש צו 8. להם יש כסף זר. לנו יש את העם".

אחריו נאם יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט שהתייחס לחלוקת ירושלים ואמר: "בוז'י יחלק את ירושלים.מישהו פה מוכן לחלק את ירושלים?. הרבה זמן לא אמרו בכיכר את זה: 'אנחנו אוהבים את עם ישראל! אנחנו אוהבים את ארץ ישראל! אנחנו אוהבים את תורת ישראל".

במהלך דבריו התייחס בנט להחלטתה של וועדת הבחירות לאסור את הופעתם של אמנים במקום ואמר: "ועדת הבחירות לא רצתה פה אומנים. ואני אומר: לא ישתיקו אותנו. בואו נשיר. מה רוצים לשיר? ירושלים של זהב?".

"אני עומד לפניכם ונשבע", אמר בנט. "לעולם, אבל לעולם לא ניתן למסור סנטימטר אדמה של א"י לערבים. הבחירות האלה על האם מדינת ישראל תהיה יהודית". במהלך נאומו התייחס גם בנט לדבריו של גרבוז ואמר: "לפני שבוע עמד פה 'הגרבוז' של בוז'י וציפי והסובולים והיוסי יונות והמירב מיכאלי שלא תשלח ילדים לצבא שלא רוצים פה מדינה יהודית".

"לפעמים הייתי שוכח, אבל מאז גרבוז אני כבר לא שוכח אני מנשק כל מזוזה בכל פתח". בסיום דבריו אמר בנט: "בעשר ודקה אני מרים טלפון לנתניהו ביום שלישי ואומר: ניגש ביחד לנשיא כמחנה לאומי אחד בלב אחד. כל אחד יצביע אשר על ליבו. גוש גדול יכריע".

2 תגובות
  1. ראינו בעיננו מעל 70.000איש אך הם אומרים 20,000שקרנים

  2. אז למה הם לא בורחים מהארץ

השארת תגובה