ג'ובראן: "העצרת – אירוע פוליטי"; לא יופיעו אמנים

יו"ר ועדת הבחירות השופט סאלים ג'ובראן קיבל את עתירת המחנה הציוני, וקבע כי עצרת הימין היא "אירוע פוליטי המהווה תעמולת בחירות" ■ כתוצאה מקביעתו של יו"ר ועדת הבחירות, לא יוכלו אמנים להופיע בעצרת והיא תיאסר לשידור

עמיר בניון. צילום: פייסבוק
עמיר בניון. צילום: פייסבוק

ועדת הבחירות המרכזית קיבלה הערב (א') את העתירה שהגיש היועץ המשפטי של מפלגת המחנה הציוני עו"ד שימי בראון בשם רשימת המחנה הציוני, לפיה יש להכריז על עצרת הימין המתוכננת להתקיים הערב כ"אירוע פוליטי המהווה תעמולת בחירות".

לפיכך קיבל השופט סלים ג'ובראן את טענת המחנה הציוני לפיה אסורה הופעת אמנים במהלך הכינוס הפוליטי. כפועל יוצא מקביעה זו, חל איסור לשדר את העצרת שכן הדבר מהווה תעמולת בחירות. העתירה התבססה על כך שמכנס שלכאורה הינו בעל אופי ציבורי, הפך לכנס פוליטי לכל דבר ועניין מהרגע בו הכריז רה"מ כי ינאם בו.

לאחר החלטת יו"ר ועדת הבחירות, יפנה המחנה הציוני למבקר המדינה על מנת לבדוק את מימון העצרת בהתאם לחוק מימון מפלגות ועבירות לכאורה על חוק מימון המפלגות. יצויין כי בעקבות הקביעה, בוטלה הופעתו של הזמר עמיר בניון שהיה אמור להופיע במקום.

העצרת צפויה להתקיים הערב בכיכר רבין בתל אביב, בה אמורים להשתתף עשרות אלפי אנשים. בעצרת ישתתפו ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט וראשי הימין בניהם יו"ר 'יחד' חבר הכנסת אלי ישי. מטרת העצרת היא "לחזק את המפלגות התומכות בשלמות הארץ" מחשש כי לאור תוצאות הבחירות תקום ממשלת שמאל במדינת ישראל בראשות בוז'י הרצוג.

השארת תגובה