כינוס "אז נדברו" ב'ארנה': אלפים במקום • שידור חוזר

עצרת הפלג: אלפים בדרכם לאיצטדיון 'הארנה' בירושלים ■ במהלך הערב צפוי הגר"ש אויערבך לשאת את המשא המרכזי אשר במהלכו יתייחס לסוגיית ההצבעה ■ גורם בפלג: "מעולם ראש הישיבה לא דיבר על כך ברור כפי שאנחנו שומעים מראש הישיבה על כוונתו לדבר בכינוס"

בשעה זו מקיימת תנועת 'בני תורה' כינוס ענק תחת הכותרת 'אז נדברו' באיצטדיון הארנה בירושלים. אלפים נוהרים למקום ובמהלך הערב צפוי מנהיג ה'פלג' הגר"ש אויערבך לשאת את המשא המרכזי בו יתייחס לסוגיית ההצבעה כשלעת עתה לא ידוע לאיזו מפלגה יורה הגר"ש להצביע.

אחד מבכירי הפלג אמר הבוקר כי "הגר"ש עומד לשאת דברים חדים וברורים גם על רדיפת תלמידיו ונאמניו, דבר שלא קרה עד היום, שראש הישיבה ינאם על הדברים הכואבים הללו בראש חוצות. אנחנו תמיד שומעים ממנו על כך כשאנו פונים אליו בעצה ותושייה בעניינים הללו, אך מעולם ראש הישיבה לא דיבר על כך ברור כפי שאנחנו שומעים מראש הישיבה על כוונתו לדבר בכינוס".

"המסר לשלטונות בכינוס הוא חד משמעי", מוסיף. "ישנו ציבור ענק שנאמן לדרכו של ראש הישיבה בלבד, ושלא מיוצג ע"י מפלגה פוליטית. וכי כל הסכם כזה או אחר שיסכמו השלטונות עם מפלגה חרדית אינה מייצגת את עמדת הציבור שנאמן לדרכו של ראש הישיבה".

4 תגובות
  1. איזהו שוטה – המאבד (את) ה'מה' שנותנים לו, כי אדם שמאבד את בחינת מ"ה שבנפש, שהוא הביטול המוחלט לד׳ יתברך הרי זה כתוצאה מהעובדה שהוא שוטה, שיש בו רוח שטות. אני מאחל לו רפואה שלמה, ואשפוז כפוי במהרה, ורפואת הנפש על חלק של הערב רב שיש לו.

    מי זכה לכל הברכות האלו? השוטה שלמה פלאי, שחלל שם שמים ברבים ושרף חוברת הקדושה של הפלג הירושלמי כנגד מפלגת "דגל התורה המסיונרים" שיצאה לאור בימים האחרונים ונקראה בשם "'נקדש את שמך בעולם"' וזה נשרפה על ידי השוטה של ישיבת חברון שלמה פלאי. זה כתוצאה מהעובדה שהוא שוטה, שיש בו רוח שטות, כמ"ש "שוטה אינו מרגיש" איזהו שוטה דקא עביד להו דרך שטות… "אי-צלילות הדעת אצל הזקן", כמ"ש בחז"ל: עמי הארץ כל זמן שמזקינין טיפשות מתווספת בהם, שנאמר: מסיר שפה לנאמנים וטעם זקנים ייקח" לצערינו השוטה אינו חש במשמעות של הרכוש החשוב.

  2. רמב"ם מדע הלכות תשובה פרק א. הלכה ד. באמצע, וז"ל- "בד"א בשלא חילל את ה' בשעה שעבר אבל המחלל את ה' אע"פ שעשה תשובה והגיע יום הכיפורים והוא עומד בתשובתו ובאו עליו יסורין אינו מתכפר לו כפרה גמורה עד שימות"
    מרן הגראי"ל פסק שמי שלא מצביע זה "חילול ה'"

  3. חוץ מר' שמואל ומנחם כרמל יש עוד מישהו על הבמה?

  4. מי ילד לי את אלה פשוט מרגש לראות את כבוד התורה הזה

השארת תגובה