הוראת הגר"ח: "להצביע לג' – כל העדות והחוגים"

הגר"ח קנייבסקי חתם היום על מכתב שיועד לרבנית קוק בכדי שתתמוך במפלגת יהדות התורה ■ אלא שבמכתב הוסיף הגר"ח הוראה, לפיה חובה להצביע לרשימת יהדות התורה בהדגישו כי הוראה זו הינה לכל העדות והחוגים ■ "חוב קדוש להורות להצביע אך ורק לרשימת ג' והרבה גופי תורה תלויים ביה, ובפרט בזמנינו והוראה זו הוא לכל העדות והחוגים"

הרב קוק והרב קנייבסקי
הרב קוק והרב קנייבסקי

הגר"ח קנייבסקי הבהיר היום את דעתו שוב בעניין ההצבעה החרדית וכתב כי על כל העדות והחוגים להצביע למפלגת יהדות התורה. את הדברים כתב הגר"ח במכתב שנשלח לרב דב קוק ולרעייתו מטעם חמיו של הרב, הגר"י זילברשטיין. "לחתני יקירי, הגאון הצדיק מוכתר בכתר תורה, כתר כהונה וכתב שם טוב, רבי דוב קוק שליט"א שלו' וישע רב", פתח הגר"י במכתבו.

"דעת הסבא קדישא מרן רשכבה"ג", הוסיף הגר"י. "שעליך להשפיע ולבחור ג', וכידוע השקיע כוחות גדולים ב'דגל התורה' עם מרן רשכבה"ג הרב שך זצ"ל, ואין לך להתקשר רק עם ג' בלבד, ואל תיטוש תורת אמך, חמיך באהבה. יצחק זילברשטיין".

על המכתב חתם דודו הגר"ח קנייבסקי שהוסיף: "בס"ד, לש"ב הגר"ד שליט"א חוב קדוש להורות להצביע אך ורק לרשימת ג' והרבה גופי תורה תלויים ביה, ובפרט בזמנינו והוראה זו הוא לכל העדות והחוגים. חיים קניבסקי". לאחר המכתב הודיעה הרבנית קוק כי היא תומכת ביהדות התורה זאת למרות שבבחירות המונציפאליות תמכה בתנועת ש"ס. "מצוה גדולה לבחור ג'", כתבה הרבנית קוק. "וכל הבוחר ג' – שותף כמו זבולון לתורה הקדושה – ויזכה לכל הישועות".

בשבוע שעבר הורה הגר"ח הוראה דומה כשנתלתה על דלת ביתו מודעה על דעתו בה נכתב כי אף מי שלא הצביע ליהדות התורה שיצביע כעת. "מבקש אני מכל מי שסר למשמעתי ושומע לעצתי", נכתב במודעה. "גם אם הוא אינו נמנה על מצביעי ג' בעבר, להצביע הפעם ג' הוא ובני משפחתו ואף להשפיע על אחרים ויזכו בברכה והצלחה בס"ד".

מכתב הגרח קנייבסקי

תגובה אחת
  1. איזהו שוטה – המאבד (את) ה'מה' שנותנים לו, כי אדם שמאבד את בחינת מ"ה שבנפש, שהוא הביטול המוחלט לד׳ יתברך הרי זה כתוצאה מהעובדה שהוא שוטה, שיש בו רוח שטות. אני מאחל לו רפואה שלמה, ואשפוז כפוי במהרה, ורפואת הנפש על חלק של הערב רב שיש לו.

    מי זכה לכל הברכות האלו? השוטה שלמה פלאי, שחלל שם שמים ברבים ושרף חוברת הקדושה של הפלג הירושלמי כנגד מפלגת "דגל התורה המסיונרים" שיצאה לאור בימים האחרונים ונקראה בשם "'נקדש את שמך בעולם"' וזה נשרפה על ידי השוטה של ישיבת חברון שלמה פלאי. זה כתוצאה מהעובדה שהוא שוטה, שיש בו רוח שטות, כמ"ש "שוטה אינו מרגיש" איזהו שוטה דקא עביד להו דרך שטות… "אי-צלילות הדעת אצל הזקן", כמ"ש בחז"ל: עמי הארץ כל זמן שמזקינין טיפשות מתווספת בהם, שנאמר: מסיר שפה לנאמנים וטעם זקנים ייקח" לצערינו השוטה אינו חש במשמעות של הרכוש החשוב.

השארת תגובה