"מגעים בין הרצוג לערבים להקמת בלוק חוסם"

העיתון 'אל-ג'רידה' הידוע כמקור מידע אמין להלכי הרוח בישראל, מפרסם כי ב'מחנה הציוני' מנהלים מגעים עם הסיעות הערביות להקמת בלוק חוסם נגד הימין

 יצחק הרצוג. צילום: פייסבוק
יצחק הרצוג. צילום: פייסבוק

יצחק הרצוג ממשיך במגעים להקמת ממשלה. בעיתון 'אל ג'רידה' היוצא לאור בכוויית דווח כי מגעים מתנהלים בין בכירי הרשימה הערבית המשותפת לבין אנשיו של יו"ר המחנה הציוני באשר לתמיכה אפשרית של אנשי הרשימה המשותפת בהרצוג בבואם להמליץ בפני הנשיא ריבלין על מועמדם להרכבת הממשלה.

בין היתר, מדווח העיתון, דובר בשיחות ביניהם גם על סיוע של הרשימה המשותפת בהקמת בלוק חוסם עם השמאל במקרה של הקמת ממשלה צרה.

עוד מדווח העיתון מפי גורם ברשימה המשותפת כי "הסכמת הרשימה הערבית לתמוך בהרצוג נעשית בשל הביקורת הציבורית שספגה הרשימה בעקבות סירובה לחתום על הסכם עודפים עם מרצ, ועל אף ההתנגדות הנמרצת מצד נציגי מפלגת בל"ד ברשימה לכל קשר עם מפלגות ציוניות".

כידוע, לאורך השנים נמנעו המפלגות הערביות מכל מעורבות בממשלות ישראל והסתפקו בישיבה באופוזיציה. אך במערכת הבחירות האחרונה בעקבות האיחוד בין המפלגות הערביות חד"ש, רע"מ-תע"ל, ובל"ד, קיים רצון בקרב אנשי המפלגה להיות מעורבים יותר בעשייה הממשלתית על מנת לסייע לאזרחי ישראל הערביים בבעיות היומיומיות ובמצוקות שעל סדר היום, מעבר לבעיית הסכסוך הישראלי פלסטיני.

השארת תגובה