הגר"א ברלנד: להצביע ליהדות התורה

אחרי שפורסם כי הגר"א תומך במפלגת 'יחד' יצא מכתב מטעמו המבהיר את דעתו בסוגיית ההצבעה בבחירות

הרב אליעזר ברלנד
הרב אליעזר ברלנד

הישג לדרעי, מכה לישי, או שמא יהדות התורה היא המרוויחה? בימים האחרונים מסתמן מהפך נוסף בהוראתו של הגה"צ הרב אליעזר ברלנד למי להצביע בבחירות הקרובות.

לאחר שלפני מספר שבועות פורסם כי הוא תומך במפלגת 'יחד' של אלי ישי, ביממה האחרונה יצא מכתב מטעמו הקורא להצביע ליהדות התורה.

ככל הנראה מה שהביא לשינוי בהוראתו היה שיחה שקיים עם ח"כ הרב יעקב ליצמן הנחשב למקורבו של הרב מזה שנים, ובה דובר על הסכנות שבהקמת ממשלה שתתנכל ליהדות החרדית ולעולם הישיבות.

במכתב כותב הגר"א ברלנד על כך שחובה על כולם להצביע 'יהדות התורה', והמתמט מכך הריהו כמטיל פצצת אטום על עולם הישיבות;" לכל אחינו בני ישראל בכל אתר ואתר בפרט היושבים בארץ ישראל. כל מי שאינו מצביע ביום שלישי הבא כמוהו כעובר על כל התרי"ג מצוות כמו שמובא בספר 'צדיק יסוד עולם' מהרבי מזוויל שלא להצביע זה יותר חמור מאוכל ביום כיפורים".

הגר"א מוסיף בדבר החובה להצביע,"כי כל מי שלא הולך להצביע ג' הריהו אחראי במישרים לכל האסונות והחורבנות והגזרות הנוראות שיורדות על הישיבות ובתי הכנסת וגורם במישרים לסגירתם של מאות כוללים מחוסר תקציב ולהדרדרותם של אלפי נערים ונערות מחוסר תקציב, כי ברגע שלא ננצח בבחירות יקום אדם רשע מזרע עמלק רע מעללים שיפסיק את כל התקציבים ואם אין קמח אין תורה".

הגר"א ברלנד חותם את דבריו ב"כך שכל מי שלא הולך לבחירות ומצביע ג' הריהו כמשליך פצצת אטום על כל הישיבות והכוללים ובתי הכנסת ואשם במישרין לחורבן התורה בארץ ולהפקרותם של אלפי נערים ונערות בנים ובנות אשר מחוסר תקציבים נסגרים אוטומטית ישיבות סמינרים ותלמודי תורה ובתי ספר, ומה יעשו הבן והבת שלא יחטאו והכל בגלל אלה שלא הלכו להצביע ג"'.

השארת תגובה