ראש הממשלה ינאם הערב בעצרת הימין

'מרצ' הגישה עתירה נגד קיום העצרת לוועדת הבחירות המרכזית ■ רבבות אמורים ליטול חלק באירוע בו ינאמו כל ראשי מפלגות הימין

כיכר רבין. צילום: משרד התיירות
כיכר רבין. צילום: משרד התיירות

הערב אמורה להתקיים עצרת של הימין בישראל בכיכר רבין בתל אביב, ואמורים להשתתף בה כל ראשי סיעות המפלגות המזוהות עם הימין בישראל.

יושב ראש 'הבית היהודי' השר נפתלי בנט, ויושב ראש מפלגת 'יחד' אלי ישי ישתתפו בעצרת וינאמו בה, ואליהם יצטרפו ככל הנראה שרים בכירים מהליכוד, ואולי גם יושב ראש 'ישראל ביתנו' השר אביגדור ליברמן שטרם נתן תשובה בנושא.

גורמים בליכוד רמזו ל'כל הזמן' כי ראש הממשלה נתניהו שוקל ברצינות להשתתף בעצרת ואולי אף לנאום בה, אך יקבל את ההחלטה רק במהלך היום. בסביבתו של נתניהו חוששים שהיצמדות לעצרת הימין עלולה לפגוע בליכוד בישורת האחרונה, ולשחק לטובתן של מפלגות אחרות.

עם זאת אנשי היחידה לאבטחת אישים הגיעו הבוקר לכיכר, והחלו בהכנות לאבטחת בכירים, כך שככל הנראה מתכוננים לאפשרות שנתניהו יגיע וינאם.

במקביל, מפלגת מרצ תעתור היום ליושב ראש ועדת הבחירות המרכזית בבקשה למנוע את קיומה של עצרת הימין שתתקיים מחר בכיכר רבין בתל אביב, בשל השימוש הכספי הציבור לצורך הפקתה.

העתירה, מבקשת למנוע את קיום העצרת, שכן, לטענת העותרים מפלגות  הליכוד, הבית היהודי וישראל ביתנו עוברות על סעיף 2א לחוק הבחירות (דרכי תעמולה) האוסר ביצוע תעמולת בחירות תוך שימוש בנכסי הציבור של גופים מבוקרים, ולעניין העתירה – רשויות מקומיות שונות. במקביל, מבקשים העותרים, לאסור על המועצות האזוריות גוש עציון, הר חברון ובקעת הירדן ומועצה מקומית אריאל, החתומות על פרסומים של "המטה המאוחד למען ארץ ישראל" הקורא לציבור הרחב להגיע לעצרת, לעשות  שימוש בכספי הציבור לצורך הפקת העצרת.

דרור מורג, מזכ"ל מרצ אמר כי "מטרת העתירה אינה למנוע את העצרת, אלא, לדאוג שזו לא תופק מכספים ציבוריים ולא ייעשו בה מעשים החורגים מחוקי הבחירות. קיים הבדל בין השתתפות פעילה בקהל לבין ארגון ההפגנה, שימוש במשאבים זרים והעברת מסרים מפלגתיים מעל גבי במה זו".

השר ישראל כ"ץ, ראש מטה העצרת בליכוד אמר בתגובה כי "מוזר שדווקא נציגי תנועה שאמורה להיות אמונה על חופש הביטוי מנסים למנוע מעשרות אלפי תומכי ימין להתבטא באופן דמוקרטי, בייחוד שרק לפני שבוע הם ערכו עצרת הסתה כנגד אותו ציבור עצמו".

 

השארת תגובה