נתניהו מתחייב לכחלון: תהיה שר האוצר בממשלתי

משה כחלון בתגובה: אינני מתרגש מהבטחות המועמדים לכהן כשר אוצר ■ הבוקר הוא גם תוקף את יושב ראש 'יש עתיד' יאיר לפיד על "המדיניות הכלכלית הכושלת שהנהיג"  

נתניהו וכחלון  צילום: לע"מ
נתניהו וכחלון צילום: לע"מ

יושב ראש מפלגת 'כולנו', משה כחלון, פותח את השבוע במתקפה חריפה על יאיר לפיד ובביקורת על ראש הממשלה בנימין נתניהו שהתחייב הבוקר להעניק לכחלון את תפקיד שר האוצר, אם יקים את הממשלה.

הבוקר אמר נתניהו בראיון, כי הוא מציע בפומבי את תפקיד שר האוצר בממשלה הבאה, אם ירכיב אותה לכחלון, ללא קשר למספר המנדטים בהם יזכה בבחירות. נתניהו טען עוד כי לליכוד לא תהיה יכולת להקים ממשלה ללא מפלגת 'כולנו', וכי הוא וכחלון יוכלו יחדיו לפעול למספר רפורמות למען הציבור.

כחלון הזדרז להגיב הבוקר. "נתניהו כבר הבטיח לי בעבר את מנהל מקרקעי ישראל ואת משרד האוצר ולא קיים.  זו לא שאלה פרסונאלית, זו שאלה של דרך, של דאגה לבני אדם. הציבור שבע מהבטחות. זה מחמיא, אבל זה לא פותר את הבעיות האנושות של החברה בישראל".

וכאן, יומיים אחרי המתקפה החריפה שלו על יושב ראש 'הבית היהודי' נפתלי בנט, זוכה גם יאיר לפיד לנחת זרועו המילולית של כחלון. "רק אם הציבור ייתן לכולנו, מספיק כוח, נוכל להבטיח שכל ממשלה, של הרצוג או של נתניהו,  תלך בדרכנו ולא בדרך הכושלת של לפיד. אם לא יהיה לי מספיק כוח נקבל את אותה המדיניות הכלכלית הכושלת שהנהיג לפיד", הבהיר כחלון.

גם הבוקר מסרבים ב'כולנו' להצהיר על מי ימליץ כחלון בפני נשיא המדינה להקים את הממשלה הבאה אחרי הבחירות. חשוב לציין כי בשבוע שעבר, ככל הנראה בפליטת פה מוטעית, טען מספר 2 במפלגה, האלוף (במיל.) יואב גלנט בשיחה עם עיתונאי, כי השותפות אליה תחתור המפלגה היא עם יצחק הרצוג. על כך ספג נזיפה פומבית מכחלון, שטען שרק הוא, כיושב ראש המפלגה, יקבע במי היא תתמוך אצל נשיא המדינה.

 

השארת תגובה