הערב: כנס ענק של 'בני תורה' בירושלים

בכינוס, שייערך תחת הכותרת 'אז נדברו' באצטדיון הארנה, יישא דברים ראש הישיבה הגר"ש אויערבך שליט"א ויכריע בעניין הצבעת תלמידיו בבחירות הקרובות

מרן הגר"ש אויערבך בתפילת שחרית לפני העמוד
מרן הגר"ש אויערבך בתפילת שחרית לפני העמוד

הערב תקיים תנועת 'בני תורה' כינוס ענק תחת הכותרת 'אז נדברו', באיצטדיון הארנה בירושלים.

בכינוס ישא ראש הישיבה דברים על גזירת הגיוס שעליה נלחם מאז הקמת ועדת שקד ושבעקבות כך הקים את תנועת בני תורה שרצה במספר ערים בארץ. כמו כן ינאם הגר״ש על ענין כבוד בין אדם לחבירו ועל מסע הרדיפה שעוברים תלמידיו ונאמניו על נאמנותם לדרכו והשקפתו. כמו כן בנאומו, יכריע בעניין הצבעת תלמידיו ונאמניו בבחירות הקרובות.

ראש הישיבה אמר לפני מספר ימים לחברי הוועדה המארגנת, כי הכינוס בא לשםחיזוק גופי התורה בעצמה, וחשוב לאין ערוך מהבחירות לכנסת שהתבטאו גדולי ישראל על חובה זו, כי גופי תורה תלויים בזה.

מצגת וידאו ייחודית תחת הכותרת ׳מסורת הדורות׳ תוקרן לרבבות המשתתפים בכינוס. במצגת ייחשפו לראשונה קטעי וידאו נדירים ממאבקים שהתקיימו בארץ ישראל אל מול גופי המדינה מאז הקמתה.

בכיר בתנועת בני תורה אומר כי ראש הישיבה עומד לשאת דברים חדים וברורים גם על רדיפת תלמידיו ונאמניו, "דבר שלא קרה עד היום, שראש הישיבה ינאם על הדברים הכואבים הללו בראש חוצות. אנחנו תמיד שומעים ממנו על כך כשאנו פונים אליו בעצה ותושייה בעניינים הללו, אך מעולם ראש הישיבה לא דיבר על כך ברור כפי שאנחנו שומעים מראש הישיבה על כוונתו לדבר בכינוס".

עוד אומר הבכיר כי "המסר לשלטונות בכינוס הוא חד משמעי, ישנו ציבור ענק שנאמן לדרכו של ראש הישיבה בלבד, ושלא מיוצג ע"י מפלגה פוליטית. וכי כל הסכם כזה או אחר שיסכמו השלטונות עם מפלגה חרדית אינה מייצגת את עמדת הציבור שנאמן לדרכו של ראש הישיבה".

מהוועדה המארגנת נמסר ל'כל הזמן', כי "כל הכרטיסים לאירוע כבר נמכרו במוקדים שבכל רחבי הארץ, לאחר שאלפים רבים שנרשמו מבעוד מועד כבר הבטיחו את מקומם במעמד האדיר. גם בקרב התקשורת הכללית ניכרת התענינות רבה בענין הכינוס, וכלי התקשורת דיווחו על הציפיה בציבור החרדי לקראת המעמד הייחודי. עשרות כתבים, צלמים וצוותי תקשורת כבר פנו לוועדה המכינה בבקשה לקבלת כרטיסים למתחם העתונאים".

סגן עורך הפלס ישעיהו ויין אומר הבוקר : "בשל הלחץ הכבד שנמשך על מוקדי הרישום, שכבר אין בידם לספק כרטיסים נוספים, נבדקת האפשרות של יצירת מתחם סמוך לאולם אליו יועבר המעמד בשידור חי. כמו כן נמסר מהוועדה המכינה, כי כל מי שמחזיק כרטיס ונבצר ממנו להגיע מסיבה כלשהי, מתבקש להחזיר מיד את הכרטיס לאחד מהמוקדים, על מנת שיוכלו להעביר כרטיסים אלה לפונים הרבים שלא הספיקו להשיג כרטיסים".

הוא הוסיף כי "הוועדה המכינה התכנסה אמש עם צאת השבת להיערכות הסופית לכינון המערך הלוגיסטי המורכב. מאחורי אירגון המעמד הגדול עומדים כמה צוותים מיומנים הפועלים לשם שמים ובמסירות רבה, כדי להביא להצלחת המעמד לכבודה של תורה ולומדיה, החל מהמערך הארצי לשיווק הכרטיסים וצוות ההפקה של הכינוס ועד להיערכות התחבורתית מכל רחבי הארץ".

2 תגובות
  1. חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח איך אזלו הכרטיסים אם פנו אלי היום אם אני רוצה לבא לכנס כי נשארו אלפי כרטיסים?חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

  2. שמחת זקנתי
    אם כבר אני אלך לטדי הרבה יותר מענין

השארת תגובה