הגר"מ מאזוז: נדרוש ביטול חוק הגיוס בהסכם הקואליציוני

מספר ימים לפני הבחירות, פטרונה הרוחני של מפלגת 'יחד' מצהיר בתשובה לאחד מתלמידיו כי מפלגת 'יחד' תדרוש בהסכמים הקואליציוניים לבטל את חוק הגיוס ■ "החוק הנ"ל יתבטל בעז"ה והיה כלא היה. כוונתנו לדרוש זה בהסכמים הקואליציוניים" ■ המכתב המלא – בפנים

הרב מאיר מאזוז. דוברות: יחד
הרב מאיר מאזוז. דוברות: יחד

ימים ספורים לבחירות ושאלת תמיכת קולות ה'פלג' מדירה עיניהם של מפלגת 'יהדות התורה', אך במקביל במפלגת 'יחד' מתנהלים מגעים מתחילת מערכת הבחירות בכדי לגייס את תמיכתם. עד כה לא נעשתה פגישה בנושא בין הדרגים הגבוהים, אך בימים האחרונים מספר עסקנים משני הצדדים נפגשו בכדי לדון בשאלת התמיכה. בשבועות האחרונים הובהר מטעם עסקני הפלג, כי תמיכה תינתן למפלגה שתתמוך בהשקפותיהם בנושא הגיוס.

ל'כל הזמן' הגיע מסמך בו מצהיר הגר"מ מאזוז מנהיגה הרוחני של מפלגת 'יחד' כי יפעל לביטול חוק הגיוס כולו ובכוונתם לדרוש זאת בהסכמים הקואליציונים שייערכו לאחר הבחירות במידה ו'יחד' תעבור את אחוז החסימה. את הדברים כתב הגר"מ כתשובה לאחד מתלמידיו ובכך למעשה נותן הגר"מ מענה לדרישת ה'פלג' בסוגיית הגיוס.

תלמידו שמשמש כמורה בחינוך מיוחד כתב בשאלתו: "אני מלמד תלמידים שרמת הלימודים שלהם נמוכה, אך הם לומדים בחשק כפי מה שחננם ה' יתברך. ואמנם גם אם ימשיכו לעסוק בתורה לא יהיו עילויים (כפי דרישת החוק החדש) ולא תלמידי חכמים האם לעודדם ללמוד בישיבות קדושות או לא?".

בתשובה כתב הגר"מ, כי ימשיך ללמדם כרגיל ויעודדם לילמוד בישיבות הקדושות. "החוק הנ"ל (חוק הגיוס – י.א.) יתבטל בעז"ה והיה כלא היה. כוונתנו לדרוש זה בהסכמים הקואליציוניים". בהמשך התשובה כתב הגר"מ: "אמרו חז"ל, 'גזירה עבידא דבטלא'. יש לעודדם בישיבות כפי כחם ורמת שכלם, והזהרו בבני עניים שמהם תצא תורה".

כזכור, טרם הגשת הרשימות, אמר יהושוע פולק מאנשי הפלג, ל'כל הזמן' כי תמיכה בישי בהחלט עומדת על הפרק. "כל האופציות פתוחות, יתכן ונלך גם עם אלי ישי", אמר פולק. ביום ראשון הקרוב יתקיים כנס תומכי הפלג באיצטדיון 'ארנה' בירושלים, שם תוכרז ככל הנראה התמיכה הרשמית של תלמידי הגר"ש אויערבך. כאמור עד לרגע האחרון נערכים מגעים אינטנסיביים עם הרשימות החרדיות על אפשרות תמיכה.

מכתב הרב מאזוז

תגובה אחת
  1. בס"ד ………. יחד …….. למען עולם התורה.

    אוהבים את כל עם ישראל.

השארת תגובה