למען ים המלח: רכבים בני 20

אירופה אוריינט ראלי, אחד מהמסעות המוטוריים הגדולים בעולם, נחת בישראל השבוע והיום (ה') הוא ירד למקום הנמוך בעולם- ים המלח. חוץ ממעבר המסע בפלא עולמי שכזה, ישנה מטרה סביבתית חשובה להגעת המסע לים המלח והיא העלאת המודעות להתייבשות הים הנמוך בעולם

אירופע אוריינט ראלי בים המלח, צילום: מלווין בלאו
אירופע אוריינט ראלי בים המלח, צילום: מלווין בלאו

אירופה אוריינט ראלי, שהוא למעשה ארגון ללא מטרות רווח, מתאפיין בהיותו מסע נסיעה חוצה יבשות שמתגאה במטרות ומשימות לשיתופי פעולה אזוריים, כמו גם פרויקטים לתמיכה וסיוע לקהילה. פרויקטים שהתפתחו לאורך הדרך ולאורך השנים בסימן ידידות אהבה ושלום.

המסע שיוצא בכל שנה בנסיעה מגרמניה לירדן ומתפרש על כ- 7000 ק"מ, מתקיים השנה בפעם ה-13.

היום (ה') הגיעו משתתפי הראלי לים המלח לביצוע משימת- MESSAGE IN A BOTTLE.

כחלק מהמשימות אותן קיבלו המתמודדים בראלי, המשתתפים קיבלו משימה למלא בקבוק במים ממקור מים במקום מגוריהם. הם תיעדו את מילוי הבקבוק, נסעו עימו מרחבי אירופה ושמרו אותו כל הדרך עד ים המלח.

היום, הגיעו משתתפי הראלי עם בקבוק המים שלהם לחוף נווה מדבר שבמועצה האזורית מגילות ים המלח, שטו בקייק בעזרת חברת "on the kayak" לעבר מצוף בים ושם, שפכו את המים שהגיעו מרחבי אירופה אל תוך ים המלח, כאקט סמלי להעלאת המודעות לסכנת היכחדותו של ים המלח.

המסע מונה השנה 30 צוותים, ב-90 מכוניות, אשר למעשה מהווים 180 אנשי ראלי אוהבי מכוניות ומסעות. ללא הבדלי דת, צבע או מין ובגילאי 19 עד 80.

רוב אנשי הראלי מגיעים ממדינות אירופה השונות, ויש גם צוותים מיוחדים מישראל, ירדן וטורקיה.

כללי הראלי מנחים שכל צוות בנוי מ-6 אנשים (בשלוש מכוניות) כשכל מכונית לא נקנתה ביותר מ-1111 יורו או שהיא לפחות בת 20 שנה.

הניווט הוא על ידי מפות וספר דרך בלבד, הנסיעה בכבישים צדדיים בלבד, והלינה במכוניות/ באוהלים או במלונות שלא עולים על 11 יורו לאדם.

מהמועצה האזורית מגילות ים המלח נמסר: "הגעתו של הראלי בתקופה כה משמעותית של צמיחה והתפתחות בצפון ים המלח, חשובה לנו מאוד. מעבר לפן התיירותי והחשיפה של אזורנו המדהים לעולם, העלאת המודעות לים המלח, למצבו ולכך שאנו פועלים יחד עם ממשלת ישראל לשיקום האזור שנפגע מנסיגת הים והבולענים, היא חשובה ברמה הלאומית והבינלאומית. כולנו תקווה כי המסע הזה יחזק את התמיכה העולמית בים שלנו, אשר מהווה מוקד משיכה יחיד במינו לתיירים, צלמים וחובבי טבע מכל העולם".

השארת תגובה