המשטרה ממליצה להעמיד לדין את בנצי ליברמן

משטרת ישראל סיימה את החקירה בעניינו של ראש רשות מקרקעי ישראל בנצי ליברמן בחשד להפרת אמונים, וממליצה להעמיד לדין את ליברמן ואת מקורבו ח"כ לשעבר נחום לנגנטל, בעבירות של הפרת אמונים.

בנצי ליברמן
בנצי ליברמן

אגף החקירות והמודיעין יחידת להב 433 יאח"ה סיימה חקירה שעניינה חשד לביצוע עבירת הפרת אמונים על ידי עו"ד ברוך צבי בנצי ליברמן, ראש רשות מקרקעי ישראל וחשדות באותו הקשר כלפי מקורבו.

יחידת להב 433 יאח"ה ניהלה חקירה מאומצת, במסגרתה נחקרו החשודים ונגבו עשרות עדויות ממעורבים נוספים וכן נתפסו מסמכים רבים.

החקירה נוהלה מראשיתה בתיאום עם היועמ"ש לממשלה.

על פי החשד, ליברמן המכהן כמנהל רשות מקרקעי ישראל מאז שנת 2011, פעל בניגוד עניינים במסגרת תפקידו, בכך שקיבל החלטות וקידם עניינים הנוגעים לחברות שונות, כאשר המייצג מטעם אותן חברות שפעל מול ליברמן, הינו חברו ומקורבו.

חשד מרכזי נוגע להתנהלות החשודים בנוגע לחברת קרדן נדל"ן יזום ופיתוח בע"מ בה שימש ליברמן כיועץ חיצוני טרם מינויו לראשות רמ"י. ביחס לחברה זו חתם  ליברמן עם מינויו לראש הרשות על הסדר למניעת ניגוד עניינים בו התחייב שלא לעסוק בנושאים הקשורים לחברת קרדן ובפרט בפרויקט ספציפי שנבנה על יד קרדן בלוד. בפועל, ביצע ליברמן פעולות שונות לזירוז הטיפול בעסקאות נדל"ן של חברת קרדן ואף בקשר לפרויקט האמור.

בנוגע למקורבו, עולה כי פעל כבעל עניין בפרויקט של קרדן בלוד וכמי שצפוי היה להרוויח מקידום העסקה. כמו כן ייצג מס' חברות נוספות בהתנהלות מול רמ"י, תוך שעשה שימוש בקשריו הקרובים עם ליברמן והפיק רווח כספי לכיסו.

ר' אגף החקירות והמודיעין קיבל את עמדת ר' להב 433, ר' יאח"ה וצוות החקירה כי נתגבשה תשתית ראייתית מספקת לביצועה של עבירת הפרת אמונים על ידי ראש רשות מקרקעי ישראל עו"ד בנצי ליברמן וכן כי התגבשה תשתית ראייתית לסיוע לביצועה של עבירת הפרת אמונים על ידי מקורבו.

תיק החקירה יועבר בימים הקרובים למחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה אשר ליוותה את החקירה, לקבלת החלטה.

השארת תגובה