"חסמו אותי" – אמיר חצרוני תובע את פייסבוק

אמיר חצרוני תובע מפייסבוק סכום של מליון שקל בגין נזקים וזמן, לצד פרטי אלו שהביאו להסרת חשבונו וטענותיהם – וצו שיורה להשיב לאלתר את חשבונו

אמיר חצרוני
אמיר חצרוני

אמיר חצרוני תובע בבית המשפט המחוזי בנצרת, את פייסבוק על סך של מיליון שקלים כפיצוי על השבתת חשבונו. בנוסף מבקש חצרוני כי בית המשפט ייתן צו שיורה לפייסבוק להחשיב 'לחיים' את פרופיל הפייסבוק שלו ולספק לו פרטים אודות המניעים שהביאו לחסימתו.

לדברי חצרוני, בזכות עמדותיו שפירסם בפרופיל הפייסבוק, הוא הוזמן להופיע בכלי התקשורת, העלה מופע סטנד אפ מצליח והפך לכוכב תרבות וידוען. לטענתו, פייסבוק עצמה הכירה בו כ'ידוען' כשסימנה את חשבונו ב'תג כחול'.

חצרוני טוען בכתב התביעה כי הוא אישיות ציבורית מוכרת, את דעותיו המנוגדות לדעת הרוב הוא מציג כסיבות לכך שהינו ידוע ומוכר יותר מאשר 'סתם פרופסור לתקשורת'.

לפני כשלושה שבועות , נחסם חשבונו מהרשת החברתית ללא התראה מראש ומבלי שקיבל הסברים לאחר מעשה, כך שהוא מצא עצמו ללא במה לדעותיו וללא שיוכל לתקשר עם אנשים אודותיהם ערך מחקר.

כלכלית, טוען חצרוני כי חסימת החשבון פגעה בכמה קמפיינים פרסומיים שהיו בשלבים כאלו ואחרים.

חצרוני מבקש לאתר את אלו שגרמו להשבתת חשבונו, ולשם כך הוא מבקש כי פייסבוק תמסור לו את פרטי המניעים העומדים מאחורי הסרת החשבון.

תגובה אחת
  1. טוב מאוד שחסמו אותי, חתיכת חוליגן אדיוט.

השארת תגובה