השגרירות החדשה תשרת ירושלמים בלבד

תושבי גוש דן ימשיכו להגיע לשלוחה של שגרירות ארה"ב בתל־אביב לאחר שיגישו בקשות להנפקת ויזה. הירושלמים ירוויחו מוויזה קרובה לבית, וינפיקו את הוויזות בשגרירות החדשה

ניר ברקת ושגרירות ירושלים ניר ברקת ושגרירות ירושלים
ניר ברקת ושגרירות ירושלים ניר ברקת ושגרירות ירושלים

האמריקאית בירושלים, אבל מה יקרה עכשיו מבחינת העבודה השוטפת? מתברר שמלבד האמירה המדינית והשילוט החדש, במציאות לא ישתנה הרבה בנוגע להנפקת ויזות. בנוסף, גם הפטור המיוחל מהצורך בקבלת ויזה לארה"ב עדיין רחוק ממימוש.

תושבי גוש דן ימשיכו להגיע לשלוחה של שגרירות ארה"ב בתל־אביב לאחר שיגישו בקשות להנפקת ויזה. הירושלמים ירוויחו מוויזה קרובה לבית, וינפיקו את הוויזות בשגרירות החדשה כך לפי הפרסום הבוקר ב"ידיעות"

במסמך שפירסמה אתמול השגרירות הובהר כי השגרירות, שכתובתה החדשה היא רחוב דוד פלוסר 14 בשכונת ארנונה בירושלים, תספק לאזרחים האמריקאים בעיר שירותים קונסולריים כגון הנפקת דרכונים. בנוסף, יהיה ניתן לפנות אליה לבקשות ויזת תיירות, ויזת הגירה והטבות פדרליות (ביטוח לאומי). כמקובל, יהיה צורך בתיאום פגישה מראש. עם זאת, גם השגרירות ברחוב הירקון בתל־אביב תמשיך לספק את השירותים הקונסולריים ואת שירותי הוויזה שסיפקה עד כה.

ומה לגבי הקונסוליה האמריקאית שיושבת ברחוב אגרון? בשגרירות מבהירים כי היא תמשיך לספק שירותים לאזרחים אמריקאים שאינם יכולים להגיע לאחד הסניפים האחרים, כלומר – השגרירות החדשה בירושלים, הסניף התל־אביבי, והקונסוליה היושבת בחיפה. היא לא תספק ויזות, אלא רק סיוע לאזרחים אמריקאים במקרי חירום.

הישראלים יתאכזבו לשמוע שבמשרד החוץ אומרים עוד שהפטור מוויזה לישראלים עדיין רחוק. "בניגוד לפרסומים שונים, אין החלטה רשמית של ממשל טראמפ להעניק פטור מוויזות לישראלים", נמסר. "ישראל וארה"ב ממשיכות לדון בנושא ויש התקדמות, אך אין עוד מועד רשמי להכללת ישראל ברשימת הפטור". הכדור נמצא כעת במגרש האמריקאי, שם משתהים בגלל סוגיות הגירה שונות שאינן קשורות לישראל. לפי הערכות, כשהתהליך יותנע מחדש הוא ייארך כשנה וחצי לפחות.

השארת תגובה