סקר פאנלס: 'יש עתיד' מזנקת; הרצוג מוביל

סקר אחרון שנערך על ידי מכון פאנלס עבור ערוץ הכנסת, מעלה כי אילו הבחירות היו מתקיימות היום הרי שהמחנה הציוני הייתה מובילה על הליכוד בשלושה מנדטים ■ הכוח החרדי נחלש משמעותית: ש"ס עם שבעה מנדטים ויהדות התורה עם ששה מנדטים ■ יש עתיד מזנקת: 14 מנדטים

סקר ערוץ הכנסת
סקר ערוץ הכנסת

סקר שנערך על ידי מכון פאנלס ופורסם היום – שבוע לפני הבחירות – בערוץ הכנסת מעלה: אילו הבחירות היו מתקיימות היום, הרי שהמחנה הציוני היה פותח פער משמעותי על הליכוד והיה מקבל 24 מנדטים. הליכוד לעומת זאת היה מקבל 21 מנדטים בלבד. במצב כזה יקשה על נתניהו לגייס את מספר הממליצים הנדרש וכן להרכיב הממשלה.

מי שרושמת עלייה משמעותית מההסקרים האחרונים היא מפלגת יש עתיד שתקבל 14 מנדטים ותהיה המפלגה השלישית בגודלה, זאת לאחר שבתחילת מערכת הבחירות עמדה המפלגה על תשעה עד עשרה מנדטים בלבד. המפלגה הרביעית בגודלה תהיה הרשימה הערבית המשותפת עם 13 מנדטים.

הבית היהודי בראשות נפתלי בנט עדיין לא מתרוממת וגם בסקר הזה מקבלת 12 מנדטים בלבד. יצויין כי בפתח מערכת הבחירות קיבלה המפלגה 15 מנדטים ובחלק מהסקרים אף 18 מנדטים, אך לאחר פרשת אלי אוחנה צנחה המפלגה לאחד עשר מנדטים במרבית הסקרים. 'כולנו' בראשות כחלון תקבל על פי הסקר הזה תשעה מנדטים.

על פי הסקר, הכוח החרדי בכנסת הבאה יחלש מאחר ושתי המפלגות החרדיות יאבדו מכוחן. ש"ס תקבל שבעה מנדטים ירידה של ארבעה מנדטים מכוחה כיום ויהדות התורה תיחלש במנדט ותקבל ששה מנדטים. 'יחד' בראשות אלי ישי תקבל ארבעה מנדטים על גבול אחוז החסימה. והחשש הגדול הוא באם מפלגתו של ישי לא תעבור את אחוז החסימה, אז קולות רבים מגוש הימין ילכו לטמיון.

המפלגות שיוצבו בתחתית הרשימה הם ישראל בתינו עם חמישה מנדטים. ירידתה נבעה בין היתר מחמת פרשת השחיתות במפלגה. מרצ עם חמישה מנדטים.

השארת תגובה