הכינוס מחר: רק עם 'דגל', בלי 'אגודה'

כנס הבחירות של יהדות התורה מחר יתקיים ברוב עם בבני ברק ■ אגודת ישראל לא תיטול בו חלק ■ המשטרה נערכת בכוחות מתוגברים

כנס הבחירות של 'יהדות התורה' יתקיים מחר ברחובה של העיר בני ברק וככל הנראה יהיה נטול אדמורי"ם ואנשי אגודת ישראל ויכלול את גדולי הדור מהצד הליטאי של 'דגל התורה' בלבד.

לאחר סאגה ארוכה שהתרחשה בימים האחרונים סביב מיקום ועיתוי העצרת נראה שהתקבלה החלטה והעצרת תתקיים מחר בשעה חמש אחר הצהריים, בצומת הרחובות השומר-רבי עקיבא בבני ברק, בהשתתפות מרן הגראי"ל שטיינמן.

אך כאמור, כרגע לא צפויים גדולי האדמורי"ם החברים במועצת גדולי התורה של אגודת ישראל להשתתף. בגור הודיעו כי האדמו"ר לא יצא לבני ברק, מה גם שדעתו אינה בעד כינוס ברחובה של עיר, עקב החשש ממהומות שיפרצו במקום בסיום.

בויז'ניץ יקיימו באותה שעה טיש יארצייט לבעל ה'ישועות משה'. האדמו"ר מבעלזא צפוי להשתתף בטיש, כך שגם הוא כנראה לא יגיע לכינוס, וכך גם בחסידות צאנז.

בתחילה דובר על קיום עצרת באיצטדיון ה'ארנה' בירושלים אך הרעיון ירד במהרה עקב הזמן הקצר,הקושי בשינוע ההמונים למקום, והעלויות הגבוהות. כנס בסדר גודל כזה היה מאתגר את מארגני הכנס של הפלג הליטאי-ירושלמי. כפי שאומר גורם ב'דגל התורה', "כשהציבור היה עושה השוואות בין המזרח של כינוס 'יהדות התורה' למזרח בכינוס של הפלג, זו הייתה מכה ניצחת".

בשלב זה, על פי המתוכנן הבימה עליה ישבו גדולי ישראל תמוקם ברחוב רוזנהיים. לטענת המארגנים עשרות אלפי אנשים צפויים להשתתף בעצרת, אמש כבר ערכה המשטרה סיור היערכות במקום.

המעמד שזכה לכותרת "התקבצו" מתכתב עם ג'ינגל הבחירות, ובראשו ישתתפו מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, מרן הגר"ח קנייבסקי, וחברי מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה'.

דובר המעמד ירח טוקר אומר, כי מדובר בהיערכות לא שגרתית, מאחר והם צריכים להוציא לפועל כינוס בסדר גודל כזה בתוך 48 שעות. ומוסיף, שבאירוע ברחובה של עיר יכולים להשתתף עשרות אלפים ללא כל הגבלה, בניגוד לאולם שבו מספר המקומות מוגבל.

הבוקר הוציאו ב'דגל' מכתב של מרן הגראי"ל שטיינמן, שעליו חתום גם הגר"ח קנייבסקי, ובו קריאה לכל הציבור להשתתף בכינוס "כי בנפשנו הדבר".

תגובה אחת
  1. הסיבה שהם ביטלו, כי הם ידעו שלציבור נמאס מהמחלוקת ורוצה שזה יםסק.
    והדרך היחידה, להבהיר לדגל שאם ימשיך במחלוקת הוא יפסיד.
    ולכן הציבור לא מוכן לשתף איתם פעולה.
    בתקווה להתעשתות מהירה

השארת תגובה