האדמו"ר מויז'ניץ נועד עם הגר"ש אויערבך: "אין הכרעה"

על רקע הפילוג בציבור הליטאי, נועד האדמו"ר מויז'ניץ עם מנהיג "בני תורה" הגר"ש אויערבך בכדי לגייס את תמיכתם ברשימת יהדות התורה ■ הפגישה הסתיימה ללא תוצאות וההכרעה הסופית תפורסם בכנס שיתקיים בשבוע הבא באיצטדיון ארנה ■ גורם ב"בני תורה": "למה מצפים ממי שיורקים עליהם במשך שנתיים להניח כעת הכל בצד ולהתגייס למערכה?"

הגר"ש אויערבך והאדמו"ר מויז'ניץ
הגר"ש אויערבך והאדמו"ר מויז'ניץ

על רקע הקרע בציבור הליטאי והכרזתם של הפלג הירושלמי כי לא יצביעו בבחירות הקרובות ליהדות התורה, נועד היום האדמו"ר מויז'ניץ עם מנהיג "בני תורה" מרן הגר"ש אויערבך בניסיון לישר את ההדורים ולגייס את תמיכתם של קולות מצביעי "בני תורה" ליהדות התורה. הפגישה התקיימה במעונו של הגר"ש בשכונת שערי חסד וארכה כ-20 דקות.

אל הפגישה הגיע האדמו"ר מויז'ניץ כשהוא מלווה במזכיר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל הרב מרדכי שטרן, שעמל בימים האחרונים על המגעים בין אגו"י לאנשי 'בני תורה'. הפגישה התקיימה לבקשת האדמו"ר, כשיחד עם זאת לא ברור עד כמה יועיל הביקור מאחר שהבהירו קודם לכן במסגרת מאמר בעיתון 'הפלס' כי אין משא ומתן בינם לשום מפלגה.

גורמים ב'בני תורה' אמרו לאחר הפגישה כי "כרגע לא מסתמן שינוי בהוראתו של הגר"ש שלא להצביע בבחירות הקרובות". בין היתר בשל הנתק ששורר בשנתיים האחרונות בין 'יהדות התורה' ל'בני תורה'. "לא התחשבו בנו לא בנושא הגיוס ולא באף נושא מהותי, רודפים את ילדינו בחיידרים ולא סופרים אותנו, למה מצפים ממי שיורקים עליהם במשך שנתיים להניח כעת הכל בצד ולהתגייס למערכה?".

ההכרעה הסופית תפורסם במהלך נאומו של מנהיג ה'פלג' הגר"ש אויערבך בכנס המתוכנן להתקיים בשבוע הבא באיצטדיון 'ארנה' בירושלים. קולותיהם של 'הפלג הירושלמי' מוערכים בכמה עשרות אלפים, זאת בהתחשב בתוצאות הבחירות המונציפאליות. באם לא יושג הסכם שיביא לתמיכתם, הרי שהמקום השביעי רשימת יהדות התורה מוטל בספק.

השארת תגובה