כחלון נגד הליכוד: "בגין היה מתבייש באובדן הדרך"

יו"ר כולנו משה כחלון ממשיך לתקוף את מפלגת הליכוד. בפוסט שהעלה לציון יום פטירתו של מנחם בגין אמר כחלון שאם הוא היה חי "הוא היה מתבייש. באובדן הדרך, בוויתור על הדרך החברתית" ■ ח"כ מירי רגב בתגובה: "כחלון יורק לכוס ששתה ממנה. הוא מדבר נגד הליכוד ומשתמש בשם של בגין שבמהלך כל התפקידים שלו בליכוד כח"כ וכשר לא הרים דגלים חברתיים"

משה כחלון
משה כחלון

יו"ר 'כולנו' משה כחלון ממשיך לתקוף את מפלגת הליכוד על מדיניותה בתחום החברתי. בדף  הפייסבוק שלו כתב כחלון אחר הצהריים: "היום ב-9.3.1992, לפני 23 שנה, נפטר מנחם בגין". לדבריו, "אם הוא היה חי הוא היה מתבייש. באובדן הדרך, בוויתור על הדרך החברתית שרואה אנשים, בשימוש הציני בעובדים, באובדן הממלכתיות. ליכודניק אמיתי הוא קודם כל חברתי".

"בענייני ביטחון", הוסיף כחלון. "הציבור סומך על צה"ל שיישמור עליו. אבל על מי הוא סומך שיישמור לו על הכיס? שיגן לו על חשבון הבנק? שיילחם בטייקונים? ביוקר המחיה? כמה פעמים אפשר עוד להפסיד בקרב על החיים? אני מסתער ראשון וקורא אחריי. קורא לציבור לקום ולהסתער איתי בקרב על יוקר המחייה. להסתער ולנצח".

בתגובה לדבריו מסרה חברת הכנסת מירי רגב: "כחלון יורק לכוס ששתה ממנה. הוא מדבר נגד הליכוד ומשתמש בשם של בגין שבמהלך כל התפקידים שלו בליכוד כח"כ וכשר לא ראיתי אותו מרים דגלים חברתיים אם בכלל חוץ מרפורמת הסלולר, תחת נתניהו. אני קוראת לליכודניקים שעזבו את הבית לטובת כחלון ומפלגות אחרות, לחזור הביתה".

במהלך דבריו תקף כחלון את הליכוד על השימוש הציני בעובדים, זאת לאחר שבליכוד פרסמו תשדיר בחירות בו הוצגו עובדים מרשות השידור ומחברות הסלולר וכן עובדי הנמלים, כשהם מתלוננים על שכרם המופרז שהופחת מחמת פעילותו של בנימין נתניהו בראשות הממשלה. אלא שבהמשך הסרטון הושוו העובדים למחבל חמאס שאף הוא נותר כביכול מחוסר עבודה בעקבות תקיפותו של בנימין נתניהו.

הסרטון עורר סערה רבה לאחר שידורו. יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, התייחס לדברים ואמר כי הסרטון "מהווה חצייה של קו אדום. על סיעת הליכוד והעומד בראשה להתנצל בפני כל אזרחי המדינה". מהליכוד נמסר מאוחר יותר כי "מדובר בתשדיר שסוקר כמה מהישגי הממשלה אשר נעשה בהומור לרגל חג הפורים. לא הייתה שום כוונה להשוות מישהו לחמאס ולא לפגוע בעובדים רבים ומסורים. הסרטון לא ישודר יותר ואנו מתנצלים אם מישהו נפגע".

השארת תגובה