ש"ס בקמפיין עדתי חדש: "מזרחי מצביע למזרחי"

לאחר קמפיין 'השקפים' ועם תחילתו של קמפיין מורשתו של מרן, ש"ס פותחת בקמפיין עדתי חדש זאת על רקע התבטאויותיהם של יאיר לפיד ויאיר גרבוז ■ "נמאס מהיאירים היהירים, מספיק לחנך אותנו ולהטיף לנו"

 

הקמפייין החדש
הקמפייין החדש

למרות שהיה נראה כי ש"ס תניח במערכת הבחירות הנוכחית את סוגיית העדתיות, כעת לאחר התבטאויותיהם של יאיר לפיד בעימות הפוליטיקאים ויאיר גרבוז שנאם בעצרת השמאל בככר רבין – שם התבטא בחריפות כנגד החרדים בכלל והמזרחים בפרט – החליטה ש"ס לפתוח בקמפיין עדתי חדש.

בקמפיין מופיעה תמונתו של יאיר לפיד כשתחתיו נכתב: "מי אתה שתשקם עלינו?" תחת הטקסט מופיעה תמונתו של יו"ר ש"ס אריה דרעי עם הכיתוב 'מזרחי מצביע למזרחי'. בשלט נוסף מוצגת דמותו של יאיר גרבוז כשתחתיו נכתב: "מיי אתה שתתנשא עלינו?". "נמאס מהיאירים היהירים", אמרו היום בש"ס. "מספיק לחנך אותנו ולהטיף לנו".

מוקדם יותר התייחס דרעי בעמוד הפייסבוק שלו לדבריו של גרבוז שנאם בעצרת השמאל בככר רבין שם אמר: "מנשקי הקמעות, עובדי האלילים והמשתחווים ומשתטחים על קברי קדושים הם רק קומץ. אז איך זה שהקומץ שולט בנו? איך זה שבאין מרגיש, באין מפריע, הוא הקומץ נעשה לרוב? חייבים לשלוח אותם הביתה", אמר גרבוז.

דרעי שהגיב לדבריו תקף בחריפות ואמר: "היהירות של 'היאירים" חוצה כל גבול של התנשאות וגזענות כלפי הציבור הספרדי, מורשתו ותרבותו. לפני כשבועיים היה זה יאיר לפיד שבעימות טלוויזיה מבקש 'לשקם' אותנו ושלשום יאיר גרבוז שלועג לתרבות שלנו ושל 'מנשקי הקמעות' ו'המשתטחים על קברות צדיקים' שבעיניו הם שורש הרוע של החברה הישראלית".

"לועגים לנו ומבקשים לשקם אותנו ואין פוצה פה ומצפצף", קבל דרעי. "שוב ושוב הגזענים מרימים ראש. שוב ושוב קהילת המתנשאים שמייצגת את ישראל הלבנה, האליטה הישנה והרעה מקבלת במה ותמיכה. אנחנו כאן כדי להישאר, אנחנו כאן בגאווה ובגאון כדי לשמור על תרבותנו וזהותנו, זהות שמכבדת את חכמיה וצדיקיה. מסורת ששומרת ומנשקת את תורתה בת אלפי שנים ולא מחפשת בשדות תרבותיים זרים ולא יהודיים".

בסיום הפוסט בו הוצגו תמונותיהם של יאיר לפיד ויאיר גרבוז חתם דרעי ואמר: נאבק בכל כוחנו כנגד גילויי הגזענות, נוקיע אותם בכל במה ונסלק אותם ממוקדי ההשפעה. ש"ס המהפכה חוזרת".

תגובה אחת
  1. דרעי היתי מציע לך קמפן חדש במקום מזרחי מצביע למזרחי הקמפן החדש שהייתי מציע לך
    גנב מצביע לגנב תתבייש לך תעזוב כבר את מרן מחלל את כבודו לך ללשכת עבודה תחפש לך עבודה במקום כל החילול שמים

השארת תגובה