הפלס: "לא מנהלים משא ומתן עם אף מפלגה"

ביטאון הפלג הירושלמי 'בני תורה' מכחיש את השמועות לגבי הסכמים המתגבשים עם אחת המפלגות החרדיות

הפלס
הפלס

"אין ולא יהיה משא ומתן עם שום מפלגה" כך מכחישים הבוקר בפלג הליטאי-ירושלמי "בני תורה", את הידיעות לפיהן מתקיימים מגעים עם אחת המפלגות החרדיות לתמיכה בה בבחירות.

במסגרת כתבה בבטאון התנועה 'הפלס' אודות הכנס שצפוי להתקיים ב'ארנה' בשבוע הבא, מבהירים שם, כי "הועדה המכינה מסרה אתמול כי עיתוי האירוע בסמוך ליום הבחירות נעשה מתוך ההכרה שמדובר בתקופה שבה מתנהל בירור פומבי וציבורי בשורה של נושאים אקטואליים עקרוניים, ובימים כאלה האוזן כרויה לשמיעת והפנמת מסרים חיוניים שעל סדר היום. גם אם האירוע עצמו אינו עוסק במישרין בהתנהלות של יום הבחירות, המסרים הברורים והחד-משמעיים שיובעו בכינוס ההיסטורי, יבהירו לציבור בני התורה את העמדה הנחרצת של רבותינו ולא יותירו כל ספק".

בהפלס חזרו והדגישו "עמדת ציבור בני התורה ידועה וכבר הובעה בהזדמנויות שונות. כל מי שעיניו בראשו מבין שקיים פער כה עמוק ותהומי בין עמדתנו לבין התנהלות הסיעות החרדיות בנושאים שהם בציפור נפשנו, כך שלא נראה כי קיימת אפשרות כלשהי לקיים דיון רציני ובכובד ראש בתוך זמן קצר, ובוודאי שלא בשיחות בהולות ומאולצות של הרגע האחרון. זו התנהלות לא רצינית ולא מכובדת".

"בתוך כך נמסר, כי בניגוד לגל שמועות-שוא המופצות ע"י גורמים אינטרסנטיים ומוצאות להם ביטוי בכלי התקשורת, לא מתנהל כל מו"מ עם מפלגות למיניהן", נכתב, ובכך מכחישים למעשה ב'בני תורה' את הדיווחים האחרונים לפיהם נוהלו מגעים בינם לבין גורמים בש"ס וחלקים מאגודת ישראל, במטרה לקבל את תמיכתם בבחירות הקרובות.

עוד נכתב בנוגע להתנהלות 'יהדות התורה', כי "למרבה הצער, פוליטיקאים ועסקנים מסויימים המובילים את ההתנהלות המפלגתית, אינם מתכוונים כלל לפתור את הבעיות האקוטיות שעל סדר היום, וכל מטרתם ליצור הידברות-דמי ולרקום מהלכים מלאכותיים וקיקיוניים, במטרה לזרות חול בעיני הציבור ו'לעבור בשלום' את יום הבחירות. אך כמובן שציבור בני התורה לא יתפתה למיקסמי-שוא ולא יאפשר שיוליכו אותו שולל ויגנבו את דעתו באמצעות מחוות חיצוניות וריקות מתוכן".

כמו כן שבים ומבהירים כי חוק הגיוס הוא אחד מסלעי המחלוקת: "כיצד ניתן לבוא כעת ו'לחפש פתרון', כביכול, רק בשל האילוץ הבהול והחולף של המצוקה האלקטוראלית, כאשר מדובר בעסקנים שעד הזמן האחרון ממש עדיין מתבוננים בשיוויון נפש על גזירת השמד ואשר מקבלים באדישות את עובדת מאסרם של בני תורה יקרים והשלכתם לכלא הצבאי, כמי שמשדרים לשלטונות המדינה והצבא כי מצידם יוכל שלטון הזדון להמשיך ולהתעלל כאוות נפשו בבני התורה".

"במצב זה ברור שאין כל טעם לפנות אל בני התורה ולבקש מהם כי יתמכו בגופים ועסקנים שנותנים יד בפעילות אקטיבית או בתמיכה והסכמה שבשתיקה, לתופעות מטורפות ואכזריות אלה", נכתב בסיכום המאמר.

 

 

השארת תגובה