הגר"י אברג'ל: "מרן אמר כפו עלי, לחצו אותי"

הדברים נאמרו בכינוס בחירות של מפלגת 'יחד' בנתיבות בו סיפר הגר"י על שיעור ייחודי ששמע מפיו של מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל

הרב יורם אברג'יל. צילום: יעקב כהן
הרב יורם אברג'יל. צילום: יעקב כהן

פרשת הקלטות הסתר של אלי ישי: הגאון הרב יורם אברג'ל מי שנחשב לאחד מתומכיו המרכזיים של אלי ישי דיבר בפני עשרות מאברכיו וציטט כביכול קטעים מתוך הקלטת שטרם נחשפה. לדבריו, מרן הגר"ע יוסף בשכבו על ערש דווי מתיר לאלי ישי להקים מפלגה, ואומר, כי נכפה עליו להזיז את אלי ישי מהנהגת התנועה שלא מדעתו.

בכנס של מפלגת 'יחד' בעיר נתיבות, בפני אברכים מהכולל שבראשותו, אמר הגר"י: "מרן בשנה האחרונה עבר תהפוכות לא קלות",לדבריו, "מרן אמר באחד מהשיעורים המזעזעים ששמענו פעם 'תדונו אותי לכף זכות, לא עשיתי שום דבר מעצמי. כפו אותי לחצו עליי איימו עליי קצת, שיפרשו שיעשו כך או כך, ואני זקן אפילו לכתוב לא יכול'".

לטענתו מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל, נשמע אומר כי המינוי של דרעי להנהגת ש"ס בבחירות הקודמות נעשה בניגוד לרצונו: ״נאלצתי לעשות מהלך שהוא על אפי ועל חמתי, אבל עדיין אני אוחז שהאיש שהוא בכל ביתי נאמן הוא זה רבי אליהו ישי".

הגר"י הוסיף והורה לאנשיו 'לשמח את מרן' משום ש"היום מרן בשמים יושב ושמח על הדבר החדש שנעשה על ההפתעה הגדולה הזאת שהעם התאחד והעם בחר בו". כל מי שניתנה לו זכות הבחירה יעניק את השמחה למרן, כמו שהוא ביקש בערוב ימיו".

מנגד, בראיון לערוץ הראשון התייחס אריה דרעי לאפשרות שישנן קלטות נוספות. וטען, כי בוודאות אין בידי ישי קלטות כאלה.הוא אף הזמינו להציג בפניו את החומר שברשותו עד היום בשבע בערב.

כזכור, במהלך סוף השבוע הצהיר ישי כי בידיו קלטות נוספות של מרן שאם יוציאן "ש"ס לא תעבור את אחוז החסימה". לדבריו.

תגובה אחת
  1. ועכשיו צריך להחליט אם להאמין לרב אברג'ל או למרן עצמו שאמר בלווין 'הבטחתי להחזיר את הפיקדון לרבי אריה'…

השארת תגובה