סקר מפתיע: ש"ס – 8; ישי – מחוץ לכנסת

סקר שנערך על ידי הסוקר אבי דגני ומכון גיאוקרטוגרפיה מעלה, כי אילו הבחירות היו מתקיימות היום הרי ש"ס בראשות דרעי הייתה מקבלת שמונה מנדטים ■ 'יחד' בראשות ישי לא הייתה עוברת את אחוז החסימה ■ יהדות התורה תקבל גם היא שמונה מנדטים ■ הליכוד מוביל עם 26 מנדטים

אריה דרעי ואלי ישי
אריה דרעי ואלי ישי

סקר ערוץ i24news שנערך על ידי מכון גיאוקרטוגרפיה, מעלה כי אילו הבחירות היו מתקיימות היום, הרי שש"ס בראשות דרעי הייתה מקבלת שמונה מנדטים ובכך שומרת על יציבות לאחר שגם בסקרים המקבילים קיבלה המפלגה מספר דומה ובסקר שנערך על ידי מכון הסקרים של רפי סמית קיבלה ש"ס תשעה מנדטים.

במקביל, מפלגת 'יחד' בראשות אלי ישי, לא עוברת את אחוז החסימה הגבוה בסקר הזה. נתון מפתיע לא פחות הוא התוצאה אותה מעניק הסוקר אבי דגני למפלגת יהדות התורה. על פי הסקר הזה, מקבלת המפלגה שמונה מנדטים זאת למרות שהפלג הירושלמי לא יצביע בבחירות הללו למפלגה.

המפלגה הגדולה בכנסת תהיה הליכוד שמזנקת ל-26 מנדטים, כשבפער ניכר תוצב המחנה הציוני עם 21 מנדטים בלבד. הבית היהודי תקבל 13 מנדטים. יש עתיד תתחזק מעט ותקבל 12 מנדטים. ישראל בתינו מתחזקת לאחר תקופה בה דשדשה סביב אחוז החסימה ותקבל בסקר הזה שבעה מנדטים.

כולנו בראשות כחלון תקבל שמונה מנדטים, ירידה של מנדט מהסקר הקודם. הרשימה המשותפת תקבל על פי הסקר הזה 12 מנדטים. יצויין כי בסקר הקודם קיבלה מפלגה הליכוד 24 מנדטים וכעת עלתה בשני מנדטים.

השארת תגובה