בכירי הליכוד: "נחום ברנע – עיתונאי שקרן"

לאחר הפרסום בידיעות אחרונות לפיו נתניהו חתם על מסמך ויתורים בנוגע לחלוקתה של ירושלים, כינסו בליכוד מסיבת עיתונאים בה טענו כי הפרסום שקרי ■ בני בגין: "אב השקר האחד הוא העיתונאי, המשקר, נחום ברנע. הוא המציא מסמך ויתורים שלא נברא ותפר על ראש הממשלה עלילת שווא" ■ אדלשטיין: "איני יכול לשתוק לנוכח הפרסום השקרי"

מפלגת הליכוד קיימה אחר הצהריים מסיבת עיתונאים, במהלכה התייחסו בכירי הליכוד – בני בגין ויולי אדלשטיין – לפרסום בידיעות אחרונות לפיו נתניהו חתם על מסמך ויתורים כשבין היתר פורסם ויתר על שטחים וכן אישר את חלוקת ירושלים. במסיבת העיתונאים השתתפו כאמור בני בגין ויולי אדלשטיין.

תחילה פתח בני בגין בדבריו ואמר כי נחום ברנע הוא עיתונאי שקרן. "לשקר אין רגליים", אמר בגין. "אבל יש לו אבות. אב השקר האחד הוא העיתונאי, המשקר, נחום ברנע. הוא המציא מסמך ויתורים שלא נברא ותפר על ראש הממשלה עלילת שווא. אב השקר השני הוא המפרסם – ידיעות אחרונות – בעל הכותרת הנבזית לעלילה. עלילת השקר הזאת היא חרפה לעיתונות הישראלית".

"נחום ברנע", הוסיף בגין. "הוא כפי שאומרים עיתונאי שטח המשתמש ברגליו. שלשום הוא עשה בהן שימוש לשם ריצת רגלים להרע כדי להכפיש, להשחיר, ולהסב נזק פוליטי לראש הממשלה ולליכוד. אני לא מתפלא על כך. לפני 20 שנה כשחבר שלי הציג בפניו עובדות מדיניות חשובות, הוא סירב לפרסם אותן. אמר לו חברי: אבל זו האמת. ברנע השיב: אין אמת, כל ידיעה צריכה להיבחן לפי השאלה את מי היא משרתת".

"ובכן, דווקא יש אמת. אבל נכון שכל ידיעה שמפרסם נחום ברנע צריכה להיבחן לפי השאלה את מי היא משרתת. הדברים ברורים. ידיעת הכזב של ברנע משלשום משרתת את ידיעות אחרונות ומשרתת את מחנה השמאל בראשות ציפי לבני ויצחק הרצוג. יד רוחצת יד. הון – עיתון ורדיפת השלטון".

לדבריו, "הדמוקרטים הגדולים משמאל הצביעו בכנסת בעד חוק ידיעות אחרונות, חוק אנטי דמוקרטי שנועד לחסל עיתון מתחרה. אילו צלחה דרכם, לא היינו יכולים לקרוא הבוקר בישראל היום את הודעתו הברורה של דניס רוס, המפריכה לחלוטין את הבדייה של ברנע ועיתונו. היא מפריכה אפילו את התאריך שברנע הדביק למסמך שפרסם. אבל אלה, מה אכפת מה אומר דניס רוס?".

"היום בצהריים עוד מצאתי את הכזב כשהוא ממשיך להתגלגל בווינט", סיים בגין. "אתר האינטרנט של ידיעות אחרונות. איזו עיתונות, איזו בושה. עיניכם הרואות. קודם התקפלו ציפי לבני ויצחק הרצוג בפני הלחץ של ידיעות אחרונות ואח"כ התקפל הרצוג מפני הלחץ של לבני. איך יעמוד הצמד הזה בלחץ אחר? לשקר אין רגליים, השקר של ידיעות אחרונות אמנם נחשף במהירות אבל השיטה הפסולה הזו אין לתת יד. את התשובה המהותית לידיעות אחרונות, לציפי לבני וליצחק הרצוג, יתן הבוחר בשבוע הבא – בקלפי".

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אמר בפתח דבריו: "הסיטואציה הזו לא טבעית בשבילי. במערכת הבחירות הזו לא השתתפתי באף עימות, לא כינסתי מסיבות עיתונאים, הופעתי הרבה בבתי ספר ובחוגי בית אבל איני יכול לשתוק לנוכח הפרסום השקרי".

"אני רוצה לפנות מכאן גם לחברינו, השותפות הטבעיות הפוטנציאליות של הליכוד", אמר אדלשטיין. "בני בגין כבר שאל כאן: את מי זה משרת? ואני מציע לכולנו להפעיל קצת את השכל ולשאול: את מי הפרסום הזה משרת? הפרסום הזה משרת מטרה אחת ויחידה: לפגוע בליכוד, להוריד מנדטים מהליכוד, ולא חשוב למפרסמים אם המנדטים יורדים שמאלה או ימינה".

השארת תגובה