בצל החיבור בין ישי ומרזל: התארגנות "חרדים מהימין הקיצוני"

פעילים חרדים הפועלים תחת הכותרת ״חרדים מהימין הקיצוני״, מוחים נגד הריצה המשותפת של מרזל וישי. לדבריהם: ״מדובר בשידוך מסוכן שיוסיף למתח הקיים בין יהודים לערבים, עד כדי הגברת פעולות הנקם ושפיכות הדמים״.

חרדים מהימין הקיצוני
חרדים מהימין הקיצוני

בימים האחרונים יצאו פעילי קבוצת ״חרדים מהימין הקיצוני״ בקמפיין רחב היקף, נגד מה שהם מגדירים ״התפשטות האידיאולוגיה הכהניסטית בציבור החרדי״. במודעות ענק שפרסמו בעיתונות החרדית ועל גבי מאות לוחות מודעות, מופיעות תמונותיהן של הרב עובדיה יוסף וברוך מרזל, ותחתן הקריאה: לא להחליף את המתינות של מרן בקיצוניות של כהנא. במודעות אחרות מובאים דבריו של ברוך מרזל "גולדשטיין צדיק גדול. העליה לקברו פועלת ישועות" ולצידם עדותו של אחד מראשי החמאס, לגבי התבערה שהצית טבח גולדשטיין.  (המודעות רצ"ב)

לטענת פעילי "חרדים מהימין הקיצוני", הכהניסטים בראשות מרזל מנצלים את החלל המנהיגותי שנוצר בציבור החרדי, בעיקר עם פטירתו של הרב עובדיה יוסף, כדי לעשות נפשות בקרב צעירים חרדים. בדגש על נוער חרדי נושר.

מ.ל. פעיל הקבוצה החושש להיחשף בשל איומים שקיבל בדף הפייסבוק של הקבוצה (האיומים עדיין מופיעים בדף), מצביע על שורת אירועים קשים שבוצעו בשנה האחרונה על ידי צעירים חרדים, אשר הושפעו מהאידיאולוגיה הכהניסטית. לטענתו, בראש ובראשונה מדובר על רצח הנער מוחמד אבו חדיר, על הצתת בית הספר הדו-לשוני, ועל תקיפות קשות, כמעט יום יומיות, של עוברי אורח ונהגי מוניות ערבים .

כאמור, פעילי ״חרדים מהימין הקיצוני״ סבורים שהתבססותה של מפלגת ישי ומרזל, עשויה לתת לגיטימציה חרדית לכהניזם. דבר שלדברים עשוי להיות ״בכייה לדורות״.

צילום: פעילי "חרדים מהימין הקיצוני"

2 תגובות
  1. הכל שקר כל המודעות ברוך מרזל הוא לא רשע שרוצה לפגוע לבני תורה .
    אני עובד אצל מרזל ואני רואה שזה שהוא לא נראה נגד בני התורה .

  2. מאבק חשוב מאוד. המפלגה של מרזל וישי מאוד מסוכנת.

השארת תגובה