כך מנעו מצעירי סאטמר להפריע

פוחזים שהדביקו פאשקוווילים בנסיון ללבות את הרוחות, רב הקהילה שגילה יוזמה למנוע חיכוך אפשרי • וגם: כיצד השפיעו הדברים על חסידי סאטמר עצמם שבחרו כן להשתתף באירועי חצר הקודש בעלזא

טיש לג בעומר בעלזא מונטריאול צילום פישל רוזנפלד (24)
טיש לג בעומר בעלזא מונטריאול צילום פישל רוזנפלד (24)

בשיטוט קל בבית המדרש קהל 'ייטב לב' של פלג הרז"ל של סאטמר במונטריאול, תגלו שורה של מודעות וכרזות ענק, אמירות קשות ופוגעניות שאפילו ליהודי מומר לא נאמרות, ועל הכל – איסור חמור להשתתף באירועים ובטישים של האדמו"ר מבעלזא בעיר.

הישיבה בה לומדים פרחי חצר מהרז"ל, יצאה לטיול בן כמה ימים בהרים – יוזמת רב הקהילה, יש מי שיאמר בכדי להרחיק עוד יותר סיכוי לחיכוך חלילה.

בזמן שעמד כתב 'כל הזמן' בבית המדרש של סאטמר ובחן את המודעות התקיפות ניגש אליו מתפלל בית המדרש והפתיע אותו. "רק בגלל זה הלכתי להדלקה של האדמו"ר מבעלזא", אמר. "ראיתי את ילדי שחזרו מתלמוד התורה איך שפערו פיהם על גדול בישראל אך ורק בגלל שכך סיפרו להם ילדים אחרים והרגשתי צורך לקחת אותם איתי בשביל לחנכם".

עם זאת, ציין המתפלל כי אין רבים עם תעוזה כמוהו ולמעשה כל המתפללים מפחדים ממהלך שכזה ונמנעים מהשתתפות באירועי 'מסע הקודש' כתוצאה מכך. "זה כבר לא אידיאולוגיה והשקפה של סאטמר, זה בגלל שסאטמר השני עשה שלום בבעלזא אז אצלנו מרגישים צורך להביע התנגדות", הדגיש. לדבריו, "יוזמת האדמו"ר מבעלזא לשלוח שליחים ולבקש מהאדמו"ר מסאטמר לעשות 'שלום' ביניהם שינתה את תדמיתו בלמעלה ממחצית מחסידי סאטמר".

השארת תגובה