מצע 'מחנה הציוני': הסדר מדיני והידוק הקשרים עם ארה"ב

ראשי המפלגה הרצוג ולבני הציגו את עיקרי הבשורה שלהם לבוחרים כשחידוש המגעים עם הפלסטינים במרכז ■ גם ב'מחנה הציוני' מנסים לתת מענה לסוגיית הגרעין האיראני ■ ויש גם התייחסות לנושאים חברתיים

יו"ר האופוזיציה יצחק בוז'י הרצוג. צילום: מפלגת העבודה
יו"ר האופוזיציה יצחק בוז'י הרצוג. צילום: מפלגת העבודה

הסדר מדיני, חיזוק הקשר עם ארה"ב, עצירת הגרעין האיראני, וחיזוק ההרתעה הישראלית. כל אלה ועוד מהווים את מצע הבחירות של 'המחנה הציוני' שנחשף הבוקר במסיבת עיתונאים במרכז הבינתחומי בהרצליה שבו השתתפו ראשי המפלגה יצחק בוז'י הרצוג וציפי לבני.

"השגתו של הסדר מדיני הוא אינטרס ראשון במעלה ותנאי להבטחת עתידה כמדינה יהודית ודמוקרטית, הנהנית מתמיכה וגיבוי בינלאומיים רחבים", אמר הרצוג. והוסיף; "המחנה הציוני יפעל לגיבוש הסדר מדיני ולעיצוב גבולות הקבע של מדינת ישראל כמדינה יהודית-דמוקרטית, בטוחה וצודקת, באמצעות התנעת יוזמה מדינית-ביטחונית. יוזמה זו תשקף את ערכי היסוד של מדינת ישראל שבאו לידי ביטוי בשילוב הקריאה לשלום ולשכנות טובה בהכרזת העצמאות בצד הגדרתה החד-משמעית של מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי".

לבני שבה ותקפה את ראש הממשלה נתניהו "ישראל צריכה מנהיג שלא רק מחדד ממה הוא מפחד, אלא מנהיגות שיש בה חזון. אף אחד לא צריך לבחור בין יהודית לדמוקרטית, ניתן ביטחון טוב יותר מאשר זה שנותן נתניהו. בבחירות הבאות אם לא נחליף אותם, לא תהיה פה מדינה דמוקרטית. אנחנו מציגים חזון ומנהיגות ויכולת לשלם מחירים פוליטיים כשאנחנו מאמינים שזה צודק. הרצוג יהיה ראש ממשלה מצוין למדינת ישראל. נתניהו לא צריך להיות יותר ראש ממשלה, הדרך היחידה ליישם מצע היא רק דרך ראשות ממשלה".

בענין זה ציין הרצוג "כפי שאתם יודעים, נתניהו כשל ומול האין-מצע של הליכוד יש רק אופציה אחת והיא המחנה הציוני. ראש ממשלה בסוף מיישם את תוכניות המצע. התחייבנו שנהיה אנשי מעשה, אנחנו אנשי ביצוע. אני מתכוון ליישם שלושה עיקרים חשובים ב-100 הימים הראשונים לכהונתי: ליישם את התוכנית הכלכלית שלנו שפותרת לאלתר סוגיות חשובות, לטפל בסוגיית הדיור כשאני אעמוד בראש קבינט הדיור ואעשה כל מאמץ להציג את היוזמה שלנו בפני הליגה הערבית. שלטוננו יהיה הטוב ביותר עבור תושבי ישראל".

עוד הוסיפו במחנה הציוני בסוגיית היחסים עם ארה"ב שהיו על הפרק בתקופה האחרונה על רקע נסיעתו של נתניהו לקונגרס, ואמרו, כי "הברית האסטרטגית בין ארצות הברית ומדינת ישראל היא מרכיב מכונן בחוסן הלאומי של מדינת ישראל ונכס שיש לשמר אותו ולטפחו בקפדנות. הפגיעה בברית זו כמו גם ההידרדרות במעמדה הבינלאומי של ישראל מובילות לנזק בל ישוער לעוצמתה המדינית והביטחונית של מדינת ישראל. ממשלה בראשות המחנה הציוני תשקם את מערכת היחסים המיוחדת עם ארצות הברית, שנפגעה קשות בימי הממשלה היוצאת, ותחזק את תמיכתו של הציבור האמריקני ושל נבחרו מכל הקשת הפוליטית במדינת ישראל".

בנוסף מבטיחים שם לבלום את תכנית הגרעין, לצמצם את הפערים החברתיים, לפתור את בעיית יוקר המחיה והשירותים הרפואיים.

השארת תגובה