דרעי: ישי הקים את מפלגתו עוד בחייו של מרן זצוק"ל

בראיון לרדיו 'קול חי' הצהיר דרעי כנגד ישי : "מתחילת הדרך כל המטרה שלו הייתה אחת: או אני יו"ר או אין מפלגה"

אריה דרעי. צילום: דוד זר
אריה דרעי. צילום: דוד זר

"כל עשרת החודשים שמרן זצ"ל היה חי, אלי ישי לא פתח את הפה. הוא רק הקליט את הרב והכין תשתית להקים מפלגה", כך הצהיר הבוקר יו"ר ש"'ס אריה דרעי בראיון לתכנית 'מדברים בחירות' ברדיו 'קול חי'.

את הדברים אמר דרעי בתגובה לאיומו של אלי ישי אמש בראיון לערוץ 2 שבו אמר כי יש בידיו הקלטות נוספות של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל. ואם יוחלט להוציאן "ש"ס לא תעבור את אחוז החסימה", לדבריו.

דרעי המשיך ותקף את ישי וטען כי "אלי ישי ניסה כל השנה האחרונה לפצל את הרשימה. לנסות לקחת את ש"ס עם השם שלה. ואז להקים מפלגה לבד. מתחילת הדרך כל המטרה הייתה אחת: או אני יו"ר או אין מפלגה".

על כך שכביכול ישי מחזיק בהקלטות של מרן, ולפיהן הוא מתיר לו לו להקים מפלגה, אומר דרעי; "כל מי שמכיר את מרן, הדבר החשוב ביותר שהיה לו זה ש"ס. הוא ויתר על יושבי ראש, כולל אותי. ומרן יאמר לאדם שיפגע בש"ס בגלל פגיעה בו?".

"היום אני אומר במלוא האחריות", אמר דרעי, "אם יש מישהו ביהדות החרדית שחשוב לו גורלה של היהדות החרדית, שיחשוב עשר פעמים האם ללכת ולהצביע למפלגה שגדולי ישראל, גם אשכנזים וגם ספרדים, אומרים לא להצביע בשבילה, כי לא תעבור את אחוז החסימה".

בתוך כך, אמש התארח דרעי ב'המטה המרכזי' בערוץ 10 שם התייחס גם לטענות אלי ישי להתנכלות כלפיו מצד אנשי ש"ס "אין ספק שבשכונת הר נוף 90% מצביעים ש"ס", אמר דרעי. "אלי ישי בא בשבת להתפלל, אתה יודע איפה? בבית כנסת של הרב דוד יוסף. ותשאל אותו אם מישהו אפילו צייץ לו משהו. אבל הוא כל הזמן ישחק אותה, אני נרדף".

במהלך הדברים הוא אף ערך השוואה לא מחמאה לישי. "המעשה הזה שבן אדם מסוגל להקליט גדול בישראל, את הרב שלו, בבית חולים כשהוא נאבק על חייו, הוא גוסס, תחת משככי כאבים, תחת דיאליזה, לבוא ולהקליט אותו? זה מזכיר לי מישהו שאמר, קרבו ימי אבי למות, כדי שאוכל… מה זה צריך להיות?", סיכם.

2 תגובות
  1. איזה הקלטות ואיזה נעליים מספיק לאיים. אם יש לך משהו היית מוציא אותו מזמן. ינוכל!!!!!

  2. דרעי עבריין מועד.
    אלי ישי יציל אותנו ממנו

השארת תגובה