כתב אישום נגד תוקף ח"כ זועבי

הפרקליטות הגישה נגד הצעיר ששפך מיץ על חברת הכנסת אתמול ברמת גן אישום בגין תקיפה והתפרעות

הפגנת תומכי מרזל נגד ח"כ זועבי, מחוץ למכללת רמת גן
הפגנת תומכי מרזל נגד ח"כ זועבי, מחוץ למכללת רמת גן

יממה בלבד לאחר האירוע שבו שפך ארטמי קזרוב מיץ על ראשה של חנין זועבי, הבוקר הגישה הפרקליטות כתב אישום נגדו בגין תקיפה והתפרעות.

בבקשת הפרקליטות נכתב; "יאמר כי מעשיו של המשיב נועדו לעורר פרובוקציה במסגרת הכנס, שבו נכחו גם חברות כנסת נוספות, ותקיפתה של חברת הכנסת זועבי, בידי המשיב, עוררה במקום מהומה רבת משתתפים, ובמהלכה נפצעה גם משתתפת אחרת בכנס", והוסיפו; "בנסיבות דנן ובשים לב לעובדה כי הבחירות לכנסת ה-20 עתידות להתקיים בעוד כשבועיים ימים, מתבקש בית המשפט הנכבד להורות על שחרורו של המשיב בתנאי מעצר בית מלא, שיש בהם כדי להבטיח את שלום הציבור מפניו".

אמש הגיש החשוד ערר לבית משפט השלום באמצעות עו"ד איתמר בן גביר. כשטרם הדיון טען החשוד "אם הייתה לי תעודת זהות ירוקה, אני לא הייתי פה. היו זורקים אותי בחזרה הביתה", אמר החשוד. כשנשאל אם הוא מתחרט על מעשיו, השיב: "עם ישראל חי".

קזרוב בן 28 מרמת גן, נאשם בכך ששפך משקה על חברת הכנסת זועבי במהלך כנס שהתקיים אתמול במכללה למשפט ולעסקים ברמת גן.

על פי כתב האישום, בסמוך לשעה 12:00 בצהריים הגיע קזרוב למקום ביחד עם עשרות פעילי ימין אחרים, במטרה למחות נגד חברת הכנסת זועבי. במהלך הכנס הפריעו פעילי הימין, והנאשם בתוכם, לחברת הכנסת זועבי לשאת את דבריה, התקהלו סביב הבמה והחלו לקרוא לעבר חברת הכנסת זועבי קריאות גנאי ובמקום החלה מהומה המלווה בדחיפות הנוכחים במקום ובהתפרעות.

בכתב האישום נטען כי אז עלה קזרוב על שולחן כשהוא אוחז בידו בקבוק משקה ותקף את חברת הכנסת זועבי כשהוא שופך את תכולת הבקבוק על ראשה. "במעשיו המתוארים לעיל, התפרע הנאשם במקום ציבורי ותקף את חברת הכנסת זועבי, שלא כדין".

פרקליטו עו"ד איתמר בן גביר מסר בתגובה לכתב האישום "חבל שהפרקליטות לא מגלה זריזות שכזאת כאשר מכים קשישים ופוגעים בנערים. נדמה שהיועץ ויינשטיין סבור שדמה של חנין זועבי סמוק יותר משל רוב אזרחי ישראל שלא לדבר על כך שאפילו כאשר חברי כנסת מהימין הותקפו מעולם לא ראינו ולא שמענו על זריזות שכזאת".

"כולנו ראינו בצילומים שזועבי ופעיליה השתוללו ולכל הפחות הייתי מצפה שכתב אישום מקביל היה מוגש נגדה מבלי להקל ראש מדובר באירוע של שפיכת מים ונבקש מבימ"ש לשחרר מרשי באופן מיידי".

הוא הוסיף ומתח ביקורת על ההחלטה לעצור אותו. "מה שמצחיק זה שכשהחיילים חטפו מכות במרמרה המשטרה לא ביקשה מעצרים", אמר בן גביר. "מבלי להקל ראש על אירוע של שפיכת מים, אני לא זוכר תקדימים שעל שפיכת מים המשטרה מבקשת להאריך את המעצר.מעולם לא ראיתי מדיניות כל כך קשה של המשטרה".

השארת תגובה