ישראל ואוסטרליה ייאבקו ב'משלוחים חיים'

באוסטרליה התפרסם תחקיר מטלטל על ייצוא בעלי חיים לישראל, השר אורי אריאל פירסם הודעה בה הביע זעזוע' • הארגון הישראלי יוצא בקמפיין ומספר: השר ידע

ארגון ישראל נגד משלוחים חיים, בשיתוף הארגון האוסטרלי Animals Australia, יוצא בקמפיין דרישה מהממשלה להפסקה מיידית של משלוחי בעלי החיים.

הקמפיין עולה בעקבות וכהמשך לחשיפה של ארגון Animals Australia אשר מתעדת התעללות קשה בבעלי חיים בתוך אוניות המשלוחים החיים.

בתיעודים שנחשפו ניתן לראות בעלי החיים המובלים בתנאי צפיפות שאינם מאפשרים להם לשכב במשך שבועות ארוכים וחלקם לא מגיע לאוכל ולמים; הם מכוסים בצואה ונחנקים מאדי האמוניה; הם מתבשלים בעודם בחיים, נפצעים ולוקים במחלות; מאות ואף אלפים מתים בדרך ומושלכים לים; ואלו ששורדים את המסעות הקשים נפרקים באלימות בנמלי ישראל ומובלים במשאיות רעועות לתחנות הסגר ומשם לרפתות פיטום ולבתי-מטבחיים.

שר החקלאות אורי אריאל, פירסם אמש כי קיים שיחה עם שר החקלאות של אוסטרליה, מר ליטלפראוד בנושא משלוח בני בקר שפורסם בתקשורת הישראלית והן באוסטרלית.

שר החקלאות ופיתוח הכפר אורי אריאל, אמר: "אינני יכול להתערב במשלוח בעודו מחוץ למים הטריטוריאליים של ישראל, אך אכן תהיה התערבות של ישראל בנושא רווחת בעלי חיים ברגע שהאוניה מגיעה למים הטריטוריאליים של מדינת ישראל. לא מקובל עלינו פגיעה ברווחת בעלי חיים ולכן נמשיך ונפעול להיטיב עם רווחתם. בנוסף, נחמיר את התנאים להובלת בני בקר חיים ונגדיל את ייבוא הבשר השחוט על מנת למנוע מסעות כאלו".

לדביר השר אריאל, הרי ששר החקלאות האוסטרלי ליטלפראוד יהיה יותר משמח לשתף בתוצאות התחקיר שהוא יבצע וכי הוקמה ועדה באוסטרליה שתבדוק את הנושאים הללו והוא ישתף אותנו בממצאיה ומעבר לכך יפעל להתאמת תקנות מחמירות בהתאם למדינת ישראל.

ב"ישראל נגד משלוחים חיים" הגיבו לדברים: "השר אריאל מודע מזה שנים לחשיפות תדירות של ארגון "ישראל נגד משלוחים חיים" על זוועות המשלוחים החיים.

שר החקלאות משקר במצח נחושה והבטחותיו שוות כקליפת השום. שר החקלאות מבטיח כבר למעלה משלוש שנים שיפעל לצמצום המשלוחים החיים אך בפועל הוא פועל להגברתם. בתקופת כהונתו של השר זינקו המשלוחים החיים מכ-200,000 בשנה לכ-600,000 בשנה. גם עכשיו, מתחילת השנה חלה עלייה של כמעט 200% ביחס לתקופה המקבילה בשנה שעברה.

שר החקלאות אחראי באופן אישי לסבל העצום שנגרם למאות אלפי עגלים וטלאים שמובאים הנה בתנאים קשים, מתבוססים בצואה ובשתן שבועות ארוכים בתוך אוניות, חלקם קורסים ומושלכים לים, ואלה ששורדים את המסע מגיעים הנה חולים, פצועים ושבורים פיזית ונפשית.

במוצאי שבת האחרונה קיימו פעילי "ישראל נגד משלוחים חיים" מחאה מול הבית של שר החקלאות כנגד מה שהם מכנים 'התנהלותו הכושלת'.

ישראל נגד משלוחים חיים דורשת את התערבותו המיידית של ראש הממשלה להפסקת המשלוחים החיים."

השארת תגובה