עתירה קנטרנית נגד 'קו עיתונות' ו'ש"ס' – נדחתה

הבוקר הוגשה עתירה קנטרנית לועדת הבחירות, על כך שבעיתון 'כל ישראל' פורסמה מודעה אשר היא כביכול נגד רשימת 'יחד' והעומד בראשה אלי ישי ■ לטענת העותר ש"ס הזמינה את המודעה ■ יו"ר ועדת הבחירות דחה את העתירה והחליט כי אין כל עילה להטלת צו מניעה ■ הנימוק: לא הוכח כי המודעה הוזמנה על ידי ש"ס, והוצג מסמך כי הוזמנה על ידי משרד פרסום שאף מאשר זאת

המודעות "מרזל מסוכן לעולם התורה"
המודעות "מרזל מסוכן לעולם התורה"

הבוקר הוגשה עתירה לוועדת הבחירות המרכזית כנגד מפלגת ש"ס ורשת העיתונים 'קו עיתונות דתית'. בעתירה טען העותר – רחמים כהן – כי פורסמה מודעה אנונימית כנגד אלי ישי ורשימת 'יחד'. "עולה חשש כבד כי ש"ס עומדת מאחורי המודעה האנונימית", טען כהן.

בנוסף, טען העותר כי בעיתון 'כל ישראל' השייך לרשת 'קו עיתונות' פורסמו מודעות בחירות מטעם ש"ס בגודל חריג מהמותר על פי חוק הבחירות. וכן מבחינת כמות המודעות בגיליון אחד עלתה הכמות על המותר בחוק. מחמת כך מבקש העותר להטיל צו מניעה על פרסום המודעות בעיתון הנ"ל.

גורמים במטה התקשורת של תנועת ש"ס שהיו מעורבים בנושא, אמרו כי להערכתם אלי ישי ומפלגת 'יחד' עומדים מאחורי הגשת התלונה הקנטרנית, "זה כנראה כנסיון נואש לשנות הלך הרוח בציבור ואת העובדה שמפלגת יחד בצניחה בסקרים וכעת על גבול אחוז החסימה", אמר גורם בש"ס.

ב'יחד' הכחישו כל קשר לעתירה ומסרו: "שקר וכזב, איננו מכירים את העותר ואין לנו כל קשר לעתירה. יש אכן כלי תקשורת שהחליטו לפגוע בנו באופן מכוון אך לא התלוננו עליהם ואין זו דרכנו".

ש"ס הגיבה לוועדת הבחירות ומסרה כי אירעו כמה תקלות בפריסת פרסומי התעמולה של המפלגה בעיתונות הכתובה. הועברה הנחיה למטה התקשורת של המפלגה, שתחדד מעתה את האיסורים שנקבעו בחוק לעניין פרסומי תעמולה. "אנו סמוכים ובטוחים שתקלות אלו לא יתרחשו עוד לאור ההנחיות החד-משמעתיות שהועברו".

בנוגע למודעה האנונימית שפורסמה בעיתון 'כל ישראל', טענו בש"ס כי אינם עומדים מאחורי המודעה. במקביל, ב'קו עיתונות' גם הכחישו את הטענה ומסרו באמצעות עו"ד נתנאל אינדורסקי כי "המודעה האנונימית לא הוזמנה על ידי מפלגה כלשהי, ובכלל זה מפלגת ש"ס". וכהוכחה לכך צורף מכתב מאת משרד הפרסום שהכין את המודעה, בו נכתב כי היא הוזמנה על ידי גוף פרטי ללא קשר למפלגה כלשהי.

מרזל מסוכן לעולם התורה

הערב השיב יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט סאלים ג'ובראן על הטענות והחליט כי אין כל מניע להטלת צו מניעה על העיתון בשל הטענות שהעלה העותר.

בנוגע למודעה האנונימית כתב השופט ג'ובראן כי המודעה, אינה אנונימית לגמרי. "נכתב כי הוזמנה על ידי גוף בשם "קבוצת 'חרדים מהימין הקיצוני'", כתב ג'ובראן. "ניתן לראות גם במודעה מעין זו מודעה אנונימית בלתי מזוהה. זאת, בכפוף להוכחת זיקה בין רשימת מועמדים לגוף החתום כמזמין המודעה. זיקה זו יש להוכיח בהתאם למאזן הסתברויות, כאשר נטל ההוכחה מוטל על העותר".

בהמשך דוחה ג'ובראן אף את טענותיו של העותר כי המודעה הוזמנה על ידי ש"ס "העותר ביסס את טענתו כי המודעה הוזמנה על-ידי ש"ס בכך שכל מודעות הבחירות בעיתונים של קו עיתונות הן מודעות מטעם ש"ס. עם כל הכבוד", השיב ג'ובראן. "אין באמירה זו – בעלמא – כדי להעמיד את הזיקה הנדרשת למתן הסעד המבוקש. משכך, טענתו בהקשר זה של העותר – נדחית".

המודעה המדוברת בעתירה
המודעה המדוברת בעתירה
3 תגובות
  1. אלי ישי לחוץ מאוד. הוא יודע שהחיבור שלו עם הכהניסטים פוגע בו ולכן הוא מנסה להסתיר את החיבור הזה.

  2. השאלה הגדולה היא לא האם שס עומדת מאחורי הפרסומים או בנט אלא מי עכשיו יותר בלחץ מרזל ואלי ישי או שס שמאבדת מנדטים?

  3. בעע.. נהייתם ממש מגעילים, אני מבין את הצורך שכלם לקבל נתח מה-14 מלש"ח שדרעי קיבל עבור הבחירות אבל עד כדי כך להוריד את הרמה? מגעיל..

השארת תגובה