דרוש אמבולנס: קצינה נהרגה בהכנות בהר הרצל

סיגלית בצלאלי, אמה של הילה בצלאלי ז"ל, הקצינה שנהרגה לפני 6 שנים באסון קריסת מערך התאורה בהר הרצל, פותחת בשיתוף ידידי מד"א בישראל קמפיין גיוס כספים לרכישת אמבולנס על שם הילה

אמבולנס מד"א
אמבולנס מד"א

מטרת הקמפיין לגייס 380 אלף ₪ לרכישת אמבולנס מציל חיים על שם הילה

סיגלית בצלאלי, אמה של הילה בצלאלי ז"ל, הקצינה שנהרגה לפני 6 שנים באסון קריסת מערך התאורה בהר הרצל בחזרות שנערכו לקראת טקסי יום הזיכרון והעצמאות, פותחת בשיתוף ידידי מד"א בישראל קמפיין גיוס כספים לרכישת אמבולנס על שם הילה, החל מהיום (יום א').

הילה היתה מתנדבת מד"א, חלמה להיות רופאה, הובילה פרויקטים רבים במסגרת "מגן דוד אדום" ובלטה מאוד בכל עשייתה. אמה סיגלית שמובילה את מפעל הנצחתה מבקשת להנציח ולכבד את זכרה באמצעות אמבולנס מציל חיים על שמה.

מטרת הקמפיין לגייס 380 אלף ₪ לרכישת האמבולנס.

אורלי אריאל, מנכ"לית ידידי מד"א: "בעשייתה של הילה, היא הותירה צוואה לא כתובה, להמשיך את דרכה בהצלת חיים. בחרנו להנציח את שמה של באמבולנס מציל חיים, שדרוש לנו בימים אלו, בהם יוצאים משרות, מידי שנה כ 120 אמבולנסים, זאת ועוד, מגמת אירועי החירום במד"א נמצאת בעליה דרמתית ביחס לשנה קודמת, בהיקפי ההזנקות לקריאות חירום. באירועי לב – גידול של 51% , שבץ מוחי גידול של 21% ותאונות דרכים גידול של 20%, לידות גידול 46% ועוד."

הלינק לקמפיין: https://my.fundme.org.il/he/campaign/1hilabezaleli

כתלמידת תיכון "בויאר" בירושלים, בד בבד עם הצטיינותה בלימודים, הילה בצלאלי ז"ל בלטה בשמחת החיים שלה, ביכולת המנהיגות שלה, ברוח ההתנדבות ובתרומתה לחברה. הילה התקבלה למסלול השגרירים של ארגון LEAD שמאתר מדי שנה תלמידי כיתה י' מתוך אלפי מועמדים, במטרה לקדם ולפתח את הדור הבא של ההנהגה בישראל. הילה זכתה באות "הפעיל המצטיין המחוזי" מטעם משרד החינוך.

הילה התגייסה לחיל הרפואה, עברה קורס חובשים קרביים וקורס הכשרת מדריכים. מפקדיה ביקשו שתישאר להדרכה בקורס, אך הילה התעקשה לצאת לקורס קצינים. בתום הקורס וההשלמה דרשו מפקדיה שתישאר ותפקד על קורס חובשים. אך לבסוף קיבלה את השיבוץ שביקשה, ולמגינת ליבם של מפקדיה יצאה לשרת כקא"ר – קצינת ארגון רפואה בחטיבת הבקעה. כבר בלילה הראשון פיקדה על אירוע של תאונת דרכים שבו הוזנקו שני מסוקים של יחידה 669 לחילוץ הנפגעים.

הילה זכתה לשבחים רבים על תפקודה ויכולותיה באירוע זה. גם בהמשך תפקידה הצבאי היא הצילה חיים.

"היא נורא אהבה אנשים", מספרת סיגלית, שעבדה במתחם שבו אירע האסון ושימשה כמנהלת אדמיניסטרטיבית במוזיאון הרצל. "אמרתי שאם הילה לא מטפלת בפצועים, היא פצועה בעצמה…שאם היא לא עושה החייאה ..אז עושים לה… "

השארת תגובה