ממשיכים בניסיונות הפגיעה: חדו"ש יוצאת נגד ה'קול קורא'

התנועה הפועלת באופן מגמתי נגד הציבור החרדי, פנתה לוועדת הבחירות בטענה שפרסום המודעה אינו חוקי

חנוכת המטה של יהדות התורה בבני ברק, הערב  צילום: אבי לרר, חדשות 24
חנוכת המטה של יהדות התורה בבני ברק, הערב צילום: אבי לרר, חדשות 24

כבכל מערכת בחירות גם הפעם מצאו בעמותת חדו"ש את הטרף הקל בדמות הציבור החרדי. כאשר הבוקר תוקפים שם את ה'קול קורא' שפורסם בסוף השבוע האחרון מטעם 'יהדות התורה' ועליו חתומים כל רבני המפלגה.

כזכור, בבחירות 2013 פורסם 'קול קורא' הכולל בתוכו חתימות של 26 רבנים המברכים את המצביעים בברכה של יששכר וזבולון – אריכות ימים ופרנסה, בתמורה להצבעה למפלגה.שנאסר על ידי יו"ר ועדת הבחירות דאז השופט אליקים רובינשטיין.

לטענת חדו"ש 'קריאת קודש' זו מהווה שימוש לא חוקי בתעמולת בחירות ועבירה על חוק הבחירות שקובע כי "כל המשדל אדם להצביע בעד רשימת מועמדים מסוימת בדרך של השבעה, קללה, נידוי, חרם נדר או הבטחה להעניק ברכה דינו מאסר חמש שנים או קנס".

בהודעה שפירסם הבוקר יו"ר העמותה עו"ד אורי רגב הוא אומר כי בכך חזרה יהדות התורה על העבירה שבצעה במערכת הבחירות ב-2013. אז הורה השופט רובינשטיין, בעקבות עתירה שהגישה חדו"ש, לבצע שורת שינויים בנוסח הברכה. את המילה 'יתברכו' הורה לשנות ל'שיזכו' ואת המילים 'בכל הברכות ממקור הברכות' שהופיעו במודעה המקורית הורה לשנות ל'שיזכו בכל הטוב ממקור השפע'.

עוד אמר: "שוב הוכח שיהדות התורה ורבניה רואים בחוק הישראלי לכל היותר המלצה בלתי מחייבת ואינם מהססים לרמוס אותו". לדבריו, "הדרג הבכיר של הרבנים בהם מדובר הופך את העבירה לחמורה במיוחד. העובדה שהם חוזרים על אותה עבירה למרות החלטת יו"ר ועדת הבחירות בבחירות הקודמות מהווה צפצוף ארוך על החוק".

לדברי המנכ"ל, לברכות הרבנים "יש ערך ומשקל מיוחד בעיני מצביעים חרדים רבים המאמינים בכוחם המאגי. קשה שלא לתהות האם הסרוב של יהדות התורה לוותר על האמצעי האסור של ברכות, מהווה הודאה בכך שבלי הבטחות מיסטיות המפלגה תאבד קולות רבים"

"יהדות התורה הוכיחה שוב שהיא אינה מכירה בשלטון החוק הישראלי ורואה עצמה מעל החוק".הוא שב ודרש מיהדות התורה להתחייב מיידית להמנע מכל פרסום נוסף של מודעת הברכות.

כידוע, מדי מערכת בחירות מפרסמים גדולי התורה של יהדות התורה קריאה על החוב הקדוש ללכת להצביע ג'. השבוע פורסמה הקריאה הזו בביטאוני המפלגה החרדית האשכנזית תחת הכותרות "קריאת קודש"  ו"מי לד' אלינו". על המודעה חתומים 26 רבנים ובין היתר מנהיגי דגל התורה הגראי"ל שטיינמן והגר"ח קנייבסקי וכן מנהיגי אגודת ישראל האדמו"רים מגור, ויז'ניץ ובעלז.

המודעה מסתיימת באמירה "הננו תפילה להשי"ת כי הפועלים והמצביעים למען רשימת יהדות התורה המאוחדת והשבת אגודת ישראל דגל התורה שסימנה ג' לכנסת, יתברכו בבני חיי ומזוני ובכל הברכות ממקור הברכות".

השארת תגובה