סקר: 54% מהציבור מעוניין שש"ס ויחד יתאחדו

סקר 'קול ברמה' שנערך על ידי מכון 'מאגר מוחות' מעלה כי לו היו הבחירות נערכות כיום היתה מפלגת 'המחנה הציוני' משיגה את מספר המנדטים הגבוה ביותר ■ ש"ס ויהדות התורה זוכות ל-7 מנדטים ■ מפלגת יחד מקבלת 5 מנדטים

דרעי וישי. צילום מסך: 'ערוץ 2'
דרעי וישי. צילום מסך: 'ערוץ 2'

 

תחנת הרדיו החרדית "קול ברמה" מציגה הבוקר סקר נוסף שנערך באמצעות מכון המחקר ""מאגר המוחות". על פי ממצאי הסקר הנוכחי, רוב בעלי הדעה מכלל המדגם (54%) מעדיפים שמפלגות ש"ס ויחד יתאחדו לאחר הבחירות, ויפעלו כמפלגה אחת, זאת לעומת 46% המתנגדים לכך.

רוב מקרב בעלי הדעה מכלל המדגם (40%) סבורים שיו"ר יחד אלי ישי הוא ממשיך דרכו של מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל בפוליטיקה, ושיעור זה גדול פי-2 לערך משיעור הסבורים שיו"ר ש"ס אריה דרעי הוא ממשיך דרכו של מרן בפוליטיקה (22%). 38% טוענים כי אף אחד מהם לא מהווה ממשיך דרכו של מרן בפוליטיקה.

הנסקרים נשאלים האם לדעתם נכון או לא נכון שש"ס ויהדות התורה יחתמו כבר היום על הסכם לפיו אף אחת מהן לא נכנסת לממשלה ללא השנייה, ו-57% ענו כי הם סבורים שנכון ששתי המפלגות יחתמו על ההסכם מול 43% שטענו שהדבר לא נכון עבור שתי המפלגות.

רוב גדול מבעלי הדעה מכלל המדגם (54%) סבורים (בוודאות הגבוהה ביותר) כי ש"ס תהיה חלק מהממשלה הבאה, ושיעור זה גדול פי-2 לערך מהשיעורים המייחסים זאת ליהדות התורה (22%) ולמפלגת יחד (24%).

על פי הסקר הכללי שנערך אף הוא אתמול, בו נשאלו נשאלים מקרב כלל האוכלוסיה, המחנה הציוני שומר על יציבות ועל ההובלה עם 24 מנדטים ואילו הליכוד נחלשת בשני מנדטים ויורדת ל- 23 מנדטים. ש"ס ויחד מתחזוקת כל אחת במנדט אחד. על פי הסקר ש"ס ויהדות התורה זוכות ב-7 מנדטים, ויחד מקבלת 5. הבית היהודי והמפלגה הערבית המאוחדת, זוכות כל אחת ב-12 מנדטים, יש עתיד ב-11, כולנו ב-8, ישראל ביתנו – 6 ומרצ מקבלת בסקר 5 מנדטים.

תגובה אחת
  1. אנשי יחד בטח שירצו – הם לא עוברים את אחוז החסימה

השארת תגובה