בנט ב'אייפק': "ההסכם – אסון במימדים היסטוריים"

יו"ר הבית היהודי שר הכלכלה נפתלי בנט נאם בוועידת אייפק בוושינגטון והתייחס להסכם בין איראן למעצמות ■ "במקום לאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני, ניתן להטיל עוד סנקציות ולהדק את הסנקציות הקיימות ולהביא את איראן למקום שאין לה ברירה אלא לוותר על תוכניתה הגרעינית"

בנט באייפק
בנט באייפק

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט תקף הערב את ההסכם שצפוי להיחתם בין המעצמות לאיראן בנושא הגרעי וטען כי מדובר באסון במימדים היסטריים. "ההסכם המתגבש עם איראן", אמר בנט. "נותן תעודת כשרות להעשרת אורניום ולתוכנית הגרעין האיראנית, ויסלול לאיראן נתיב ברור להשגת נשק גרעיני תוך מספר שנים".

בהמשך דבריו  אמר בנט כי "יש כאן הסכם מתגבש שהוא נגד אינטרס של העולם החופשי עם אלטרנטיבה ברורה. במקום לאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני, ניתן להטיל עוד סנקציות ולהדק את הסנקציות הקיימות ולהביא את איראן למקום שאין לה ברירה אלא לוותר על תוכניתה הגרעינית".

בסיום דבריו התייחס יו"ר הבית היהודי למצב האזורי במזרח התיכון ואמר כי "יש מסביבנו סערה אזורית שיכולה להישאר איתנו עוד עשר, חמישים או מאה שנה. ישראל היא מגדלור בסערה ואי של יציבות וחופש. אנחנו נמשיך לעשות הכל כדי להגן על עצמנו ולהבטיח את המשך שגשוגה של מדינת ישראל".

בשעות הצהריים עלה ראש הממשלה נתניהו על מטוס בדרכו לוושינגטון שם אמור לשאת נאום בפני חברי הקונגרס בו ינסה לשכנעם לא לתמוך בהסכם עם איראן. "אני נוסע בשם כל אזרחי ישראל והעם היהודי", אמר נתניהו טרם עלייתו לטיסה. "גם בשם אלה שלא מסכימים איתי. אני חש דאגה עמוקה וכנה לביטחונם של כל אזרחי ישראל, גורל המדינה וגורל העם שלנו. אני אעשה כל מה שביכולתי כדי להבטיח את עתידנו".

השארת תגובה