הגרב"צ מוצפי: "מנסים להרוס את היהדות הספרדית"

הגאון הרב בן ציון מוצפי נשאל על ידי אחד מתלמידיו בנוגע להצבעה בבחירות הקרובות ■ בתשובתו תקף הגרב"צ את מפלגת 'יחד': "בגלל כבוד מדומה של אדם אחד כל הסערה הקשה הזאת, ונוצרה מכך מחלוקת ופירוד ופלגנות" ■ "האם בגלל איש אחד גם אנחנו נבגוד במרן אור עיננו זצוק"ל. וגם בהרב שלום כהן ובהרב שמעון בעדני?"

הגאון הרב בן ציון מוצפי. צילום: אתר דורש ציון
הגאון הרב בן ציון מוצפי. צילום: אתר דורש ציון

הגאון הרב בן ציון מוצפי נשאל על ידי אחד מתלמידיו בנוגע להצבעה בבחירות, זאת עקב "הבילבול בציבור הספרדי התורני שהולכים בדרך מרן הרב עובדיה זצ"ל". הרב שידוע בסירובו להתערב בבחירות – ונמנע עד כה מתמיכה פומבית במפלגה כזו או אחרת – תקף בחריפות את מפלגת 'יחד' בראשותו של חבר הכנסת אלי ישי שפרש מש"ס.

"אני תמה מאוד עליך שאתה אומר לי בילבול", פתח הגרב"צ מוצפי בתשובתו. "הרי אנחנו הספרדים תמיד הלכנו בעיניים עצומות אחרי רבותינו הקדושים מעתיקי השמועה, ובתמימות ולכן הצלחנו. אני זועק אליך מנהמת לבי, ידידי, אמור נא לכל חבריך הדברים הללו, הנשמע כזאת בישראל? האם בימי אבותינו היה מאן דהוא יוצר אנדרלמוסיה וחיץ בצורה בוטה בתוככי המחנה?".

בהמשך תשובתו אמר הגרב"צ כי המפלגה החדשה נפתחה "בגלל מישהו שהתחייב להחזיר את 'הצעצוע', ובגלל כבוד מדומה של אדם אחד כל הסערה הקשה הזאת, ונוצרה מכך מחלוקת ופירוד ופלגנות, לשון הרע וכינויי גנאי מבהילים, ועבירות דאורייתא מהחמורות, האם בגלל איש אחד גם אנחנו נבגוד במרן אור עיננו זצוק"ל. וגם בהרב שלום כהן ובהרב שמעון בעדני? האם נעמיד בסכנה קיומית את כל מוסדות החינוך?".

"אתה נבהל ומתבלבל מקולות האנשים הפוליטיים בגלל יצר של נקמה שאסורה בתורה", המשיך הגרב"צ. "עד שמרוב שנתבלבלה דעתם, חברו לאנשים עוינים, שהיו בכל מאבקי היהדות ניצבים מבחוץ, ומעולם לא השתתפו במערכות על שמירת השבת, גזירת גיוס בנות, ניתוחי המתים, ילדי העולים מחו"ל וחינוכם היהודי, ולאחרונה על הגזירה הנוראה של גיוס בני הישיבות חלילה. היו שותפים פעילים לכל הגזירות הנוראות שניתכו על ראשי עם קודש, כולל מרן עטרת ישראל".

בסיום דבריו הבהיר את עמדתו בנוגע לבחירות ואף שבעבר לא התערב בבחירות כלל אמר הגרב"צ כי "גם הפעם איני מורה מאומה, אבל מרוב צערי וכאבי הפרתי את נדרי כי איככה אוכל וראיתי באבדן המוסר ההנהגה והמרד נגד גדולי ישראל. ובפרט כשישנם שמנסים להרוס את היהדות הספרדית הקדושה ולפורר אותה לרסיסים חלילה, ולטשטש את הגדרות והעקרונות שהם נגד הקדוש ברוך הוא, באמצעות סיסמאות ריקות, לא ניתן להחריש".

9 תגובות
 1. מילים כדורבנות

 2. כל מילה מיותרת…

 3. חובה לשמוע בכל הרבנים. "ועשית ככל אשר יורוך"

 4. גם אני נאמן למרן, רק ש"ס.

 5. אריה דרעי מנהיג מזרחי גאה.

 6. חייבים ש"ס חזקה, לשמירה על עולם התורה.

 7. אתה שקוף?
  אתה רוצה ששכר המינימום יגדל?
  אתה רוצה מע"מ 0 על מצרכים בסיסים?
  אתה רוצה להעלות את קצבאות הילדים?
  אז שתדע ששלושת דברים אלא ש"ס התחייבה, שבלעדיהם לא נכנסים לקואליציה. והתוכנית ישימה שלא כמו ההבטחות המופרזות של המתחרים…

 8. מה ראשי התיבות של גרב"צ, כי בסלנג הצבאי הוותיק, מדובר בתואר גנאי, רחמנא לצלן…

 9. המכונה כאן רב הוא נגד המדינה
  שמונע מאנשיה ונשיה להגן על המדינה
  הרי אם לא יתגייסו לצבא מי יחזיק בנשק
  גם בתקופת התנך יד אחת החזיקה בשלח אז מה ההיתממות הזאת
  אני מקווה שהספרדים יתפוררו בגלל
  מה שהם עוללו לעדות האחרות
  איך השתיקו אותם ובתמו להם פיות

השארת תגובה