הגר"י עדס: "לא היו לי מגעים עם ש"ס, עלמא דשיקרא"

לאחר דיווחים אודות חבירה אפשרית של רבני ה"מרביצי" לש"ס, הרב עדס מזים את השמועות בהודעה שמסר לתלמידיו בישיבה ■ גם הגר"א סלים הצהיר על תמיכה ביהדות התורה בכנס ראש הישיבות ביום חמישי

הגאון רבי יהודה עדס במעונו של מרן הגראי"ל שטיינמן
הגאון רבי יהודה עדס במעונו של מרן הגראי"ל שטיינמן

לאחר הפרסומים אודות חבירת פלג ה'מרביצי' לש"ס, בין היתר מחמת ההנהגה הרוחנית הנוכחית של המפלגה. הצהיר הבוקר ראש ישיבת קול יעקב הגאון רבי יהודה עדס, כי לא היו דברים מעולם ובכוונתם להצביע ליהדות התורה כפי הנהוג מזה שנים רבות.

"נאמר לי שבכלי התקשורת פרסמו שהיו לי מגעים עם מפלגת ש"ס", אמר הגר"י עדס לתלמידיו לאחר תפילת שחרית הבוקר. "לא היו דברים מעולם, זה ממש שקר וכזב. מעולם לא היה לי שום מגע איתם. מאוד כואב לי על הירידה המוסרית שאנשים מסוגלים לפרסם שקרים בפרהסיה מבלי להתבייש".

האזינו לדברי הגר"י עדס

"איך אדם מעיז פניו בפני אדם שמכיר שקרו", הוסיף הגר"י. "אלה שפרסמו את זה, יודעים שאין לי שום קשר איתם אבל זה עלמא דשיקרא. חשבתי שזה מה שנוגע לציבור הרחב שידעו את האמת".

כזכור, לפני מספר שבועות היה אמור להתקיים כנס בביתו של ראש ישיבת מאור התורה הרב סאלים, שם הייתה אמורה לצאת הצהרה לפיה פלג המרביצי יתמוך בתנועת ש"ס. גורמים בסביבתו של הרב סלים אמרו אז כי הוא מתנגד למהלך, שכן הוא מורה לתלמידיו להצביע ליהדות התורה, אך אמר כי אם כל ראשי הישיבות יודיעו על תמיכה בש"ס, הרי שלא יתנגד. בסופו של דבר התבטל הכנס ברגע האחרון.

ביום חמישי האחרון אף הצהיר הגר"א סלים על תמיכתו ביהדות התורה, במהלך כנס ראשי ישיבות של 'דגל התורה' שם אמר כי השמועות על תמיכתו בש"ס הם שקריות. "אני אומר שזה שקר שאין לו יסוד", אמר הגר"א סלים. "אין לו אחיזה במציאות. עולם התורה הספרדי ברוך השם הולך וגדל ושואב תורה ויראת שמיים מכל הישיבות, אבל יש כאלו שרוצים לנהל אותו. יש כאלו שרוצים להכתיב אותו".

תגובה אחת
  1. אני שמעתי את הדברים ולא אומר שצריך להצביע ג'. אני יודע מבפנים שגם שחתם לא מתכיון לומר להצביע ג' בריש גלי. ואתם יודעים למה???

השארת תגובה